Het proces van water zuiveren


Uitgegeven op 03-10-2022 om 10:10  |  link

Ons water begint aan de start van het zuiveringsproces als grondwater. Er komt een geheel uitgebreid proces aan te pas om het water te zuiveren tot het uit de kraan mag komen bij iedereen thuis. We zullen je hier alles vertellen over het proces van het zuiveren van water.

Het proces van water zuiveren

Wat verstaan we onder water zuiveren
Het zuiveren van water is het proces van ongewenste elementen uit het water halen. Het zuiveren van het drinkwater is afhankelijk van de bron. Hier zijn 3 verschillende soorten in. Zo kun je het drinkwater halen uit grondwater, oppervlaktewater of duinwater.
Alle 3 de soorten hebben specifieke eisen en werkwijze als het gaat om het zuiveren ervan. Er wordt op verschillende manier te werk te gaan om er drinkwater van te maken. Het basisproces en het doel is nog wel hetzelfde.

Het zuiveren van oppervlaktewater
Dit is meteen de meest ingewikkelde manier van water zuiveren. Het water, bijvoorbeeld rivierwater, wordt naar spaarbekkens geleid. Zo worden grote ongewenste elementen meteen tegengehouden. Het water blijft een half jaar in deze spaarbekken en ondergaat in die tijd een natuurlijk zuiveringsproces.
Hierna gaat het door naar de zuiveringslocatie voor verdere zuivering. Daar wordt het eerst door microzeven gedaan voor het filteren van kleinere deeltjes, waarna er ijzerdeeltjes aan het water toegevoegd worden. Vuil plakt aan deze ijzerdeeltjes vast. Deze worden er hierna weer uitgefilterd.
Als laatste stap worden de laatste onzuiverheden verwijderd door het gebruik van Uv-licht en actieve koolfilters. Hierna is het water geheel zuiver en kan het veilig uit de kraan komen.

Grondwater zuiveren
De bodem van grondwater heeft het eerste deel van de zuivering al voor zich genomen. Het water wordt opgepompt van enkele tientallen meters diep. Als eerste blazen ze zuurstof over het water, waarna het gefilterd wordt met zand.
Door kleine watervallen wordt het water belucht waarna het onthard wordt door pelletreactoren. Zo wordt er al flink wat kalk uit het water onttrokken. Nadat er nog een laatste filtering gedaan wordt mag het aan de huishoudens geleverd worden.

Duinwater zuiveren
Duinwater is van zichzelf al behoorlijk schoon en zuiver omdat de duinen zelf werken als efficiënte filter. Het water wordt opgepompt en koolfilters verwijderen schadelijke stoffen.
Ook hier wordt er door kleine watervallen zuurstof aan het water toegevoegd, waarna ze pelletreactoren gebruiken om de hardheid van het water te verlagen. Zo is het water snel en efficiënt schoon gefilterd en mag het naar de afnemer.

Thuis nogmaals filteren
Het water wat uit de kraan komt is over het algemeen veilig. Toch zijn er tijdens het zuiveringsproces stoffen die niet optimaal uit het water gefilterd kunnen worden. Daarom is het slim om een waterfilter voor thuis aan te schaffen. Zo kun je thuis de laatste stoffen die je niet tot je wilt nemen eruit filteren.
De meest toegankelijke manier hiervan is het gebruik van een waterfilterkan. Dit is een kan waar een filter in zit. Je vult de kan met water, waarna het meteen gefilterd wordt. Je kunt de kan in de koelkast zetten en zo heb je altijd schoon en fris water.
(advertentie)
Architecten- en ingenieursbureau W.A. De Herder bna vof
Actueel...
23-05-2026 Buitenbrand op plek voormalig schoolgebouw De Marske in Hippolytushoef
23-05-2026 Haak & Brei Café in De Kapel
23-05-2026 Blue Food Markthal op eerste pinksterdag geopend
23-05-2026 Marieke Rotgans lanceert Wieringer palingbal
23-05-2026 Overleden mevrouw Trijntje Dekker - Flootman
23-05-2026 Nieuwe column Pink: Eten uit de tuin
23-05-2026 Rode Hoeden naar Broekerveiling
23-05-2026 Overleden heer Leonardus Wijnand Montijn
23-05-2026 Vroege Vogels over 30 jaar tureluur-onderzoek op Wieringen en een beetje in...
22-05-2026 Exclusief kijkje bij de Vismigratierivier tijdens World Fish Migration Day
22-05-2026 Gevonden hond in Hippolytushoef UPDATE
22-05-2026 The Hunt door de lens van Herman
22-05-2026 Herman opgepakt?
22-05-2026 Samen werken aan de dorpsagenda van Westerland en De Haukes
22-05-2026 Sloepzeilen op het Amstelmeer voor mensen met een beperking
22-05-2026 Vrijwillige besturen leren meer over fondsenwerving
22-05-2026 Feestelijke BoekStartdag in de bibliotheek
22-05-2026 Paaltje in de Koningstraat
22-05-2026 Garnalenvissers vangen na jarenlang wachten bot bij bestuursrechter
21-05-2026 Pinksterweekend? Tijd voor de barbecue!
21-05-2026 Overleden heer Gerardus Hendricus Glas
21-05-2026 Break Out '88 gooit de bal naar buiten
21-05-2026 The Hunt Hollands Kroon - editie Hippolytushoef
21-05-2026 Bodemdierensafari in het Dijkgatbos
21-05-2026 Het Wieringer Ontmoetingsdiner
21-05-2026 Eerst smeren, dan spelen
21-05-2026 Kerkdiensten en activiteiten
20-05-2026 Innovatiedag AgriTech Capital brengt agrarische vernieuwing naar Middenmeer
20-05-2026 Stichting Netwerk Roemenië viert 20-jarig bestaan met reünie en conferent...
20-05-2026 Gemeenteraad te gast bij DRG Scouting Niedorp in Nieuwe Niedorp
(advertentie)
Occasions
Toyota Corolla 2.0 Hybrid GR Sport
€ 32.995,-

Te Koop Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! - 2019
€ 8.750,-

Algemeen nieuws: