Kazemattenmuseum geopend in museumweekeinde
Uitgegeven op 12-04-2015 om 18:43 |
linkKORNWERDERZAND - Het Kazemattenmuseum start een intensieve samenwerking met het Fries Verzetsmuseum in Leeuwarden. Beide musea grijpen het komende Museumweekeinde, 18 en 19 april, aan om te starten met de samenwerking.
De samenwerking wordt mede gestimuleerd door het Nationaal Fonds voor Vrede, Veiligheid en Veteranenzorg. In het jaar waarin we 70 jaar vrijheid vieren willen beide musea het belang van het levend houden van de herinnering aan de jaren 40 - 45 voor de komende tijd onderstrepen.
Tijdens het museumweekeinde, 70 jaar na de bevrijding van dit deel van Fryslân, en 30 jaar na de opening van het Kazemattenmuseum, kunnen bezoekers van beide musea een voordelig combikaartje ŕ € 3,00 kopen inclusief pendelvervoer met een luxe touringcar tussen de musea.
Daarnaast biedt het Kazemattenmuseum tijdens beide dagen een gevarieerd en aantrekkelijk programma aan de museumbezoekers.
Voor het eerst zal het vernieuwde bezoekerscentrum worden opengesteld voor het publiek.
• Op zaterdag zal om 11:00 uur in het bezoekerscentrum het nieuwste boek van Jacob Topper, de Memoires van Simon Tette Hofstra, sergeant in de Wonsstelling en krijgsgevangene in Stalag IIIA Luckenwalde, worden gepresenteerd.
• Rijkswaterstaat en projectorganisatie De Nieuwe Afsluitdijk zijn beide dagen aanwezig in een grote tent. Zij informeren het publiek over de toekomstplannen voor de Afsluitdijk. Op verschillende tijden geven zij presentaties over onder andere cultuurhistorie, veiligheid van de Afsluitdijk, Vismigratierivier, Bleu energy, enzovoort.
• De Graham Lowlanders (Pipes and Drums) uit Leeuwarden zullen doorlopend optredens verzorgen over het gehele terrein.
• De voormalige mijnenveger Sittard, nu in gebruik bij het Zeekadetkorps Harlingen, zal doorlopend opengesteld zijn voor publiek.
• De DAF YA 126 & 328 Club is aanwezig met oude (DAF) legervoertuigen. Op zaterdagmiddag zal een deel van deze voertuigen deelnemen aan de bevrijdingsstoet in Makkum.
• Tenslotte zullen het hele weekeinde tweedehands themaboeken, versgerookte paling en origineel soldatenvoedsel verkrijgbaar zijn.
• Een muzikale straatartiest bezingt de heldendaden van de soldaten op Kornwerderzand.
De openingstijden van het Kazemattenmuseum zijn op beide dagen van 10:00 - 17:00 uur.
Het Fries Verzetsmuseum is op beide dagen geopend van 11:00 - 17:00 uur.