Corvus scoort hoge ogen in de JOTACross
Uitgegeven op 17-10-2011 om 09:15 |
linkOOSTERLAND - Afgelopen weekend streed Scouting Corvus Corone met 16 andere scoutinggroepen om de eerste plaats in de JOTACross. Alhoewel niet op het erepodium, waren de Wieringer scouts zeer tevreden met de behaalde 4e plaats.
De JOTACross is een jaarlijks terugkerende activiteit, waarbij een mobiel team door de provincie rijdt om opdrachten uit te voeren, terwijl het thuisteam 42 zeer moeilijke vragen voor haar kiezen krijgt die zo snel mogelijk beantwoord moeten worden.
Daarnaast waren er dit jaar nog wat extra uitdagingen. Zo moest er een filmpje gemaakt worden waarin een tijdschrift wordt gestreken, zo ver mogelijk van huis. Toen de stamleden van Corvus Corone vrijdag kort na middernacht deze opdracht kregen zijn zij gelijk op pad gegaan. Op de roltrappen van het Centraal Station in Antwerpen werd de opdracht uitgevoerd, om gelijk weer de terugreis aan te vangen zodat de opdracht nog op tijd kon worden afgeleverd in Uitgeest. Daarnaast moest een amfibievoertuig worden gebouwd, waarmee één scoutinglid een parcours van 200 meter land en 100 meter water moest afleggen. Via internet werd voor een prikkie een skelter gekocht, die vervolgens werd omgebouwd tot een zeewaardig vaartuig.
Met al deze vragen en opdrachten verdiende Corvus Corone in totaal 211 punten. Daarmee bleef ze iets achter op de Jacobusgroep uit Akersloot die de JOTACross won met 251 punten.