KNRM Den Oever help het zeiljacht Rolwolk
Uitgegeven op 30-10-2011 om 16:34 |
linkDEN OEVER - Vrijdagmiddag om 17.53 uur werd er door het Kust Wacht Centrum in Den Helder alarm gemaakt voor de reddingboot van KNRM station Den Oever. Het zeiljacht Rolwolk zeilde in het Visjagersgaatje iets te ver buiten de bebakening en raakte daardoor de bodem en liep vast.
De schipper, als enige aan boord, heeft zijn anker uit gegooid en daarna geprobeerd om zelf weer los te komen. Zijn poging om weer los te komen liep niet goed af toen de man zijn eigen ankerlijn in de schroef kreeg en daardoor ook zijn motor niet meer kon gebruiken. De schipper heeft toen een tweede anker uitgeworpen en via zijn marifoon het KWC om hulp gevraagd. De bemanning van de Johanna Margareta haastte zich naar het boothuis en na snel te zijn geschut via de Stevinsluis is de Johanna Margareta naar de opgegeven positie, nabij de boei VG 14 gegaan. Twee man zijn op het jacht gezet en hebben een slaapverbinding gemaakt. Na eerst voorzichtig het tweede anker uit de grond te hebben gehaald is de Rolwolk naar de buitenhaven van Den Oever gesleept. Daar hebben de bemanningsleden van de Johanna Margareta het eerste anker, waarvan de lijn in de schroef zat en het anker nog onder het schip hing, boven water gehaald. Met de Rolwolk langszij is weer door de sluis naar de jachthaven Marina gevaren om het jacht daar af te meren.
Na een tijdje weinig actie te hebben gehad was dit de 15e keer dit jaar dat er door het KNRM Station Den Oever hulp verleend is.
Kijk ook even op de vernieuwde KNRM Den Oever site
www.knrmdenoever.nl.