Tandarts Schneiderat blijft strijden voor haar praktijk


Uitgegeven op 14-06-2012 om 23:05  |  link

HIPPOLYTUSHOEF - Ondanks een advies van het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg om tandarts Astrid Schneiderat te verbieden om haar beroep nog langer uit te oefenen is Tandartspraktijk Hippo nog gewoon open. De tandarts gaat in beroep tegen de beslissing.

Tandarts Schneiderat moest eind vorig jaar haar praktijk, waar drie mensen werken, noodgedwongen sluiten. Een deel van haar praktijk, die ze had overgenomen van haar voorganger Middel, voldeed niet aan de eisen. Na noodzakelijke vervanging ging de praktijk in januari weer open. Nu heeft het Regionaal Tuchtcollege op grond van negen ingediende klachten uitgesproken, dat haar BIG-registratie moet worden ingetrokken. Dat betekent, dat zij niet meer mag werken. Vier van de ingediende klachten zijn inmiddels ingetrokken. De tandarts gaat in beroep tegen de uitspraak.
Tandarts Astrid Schneiderat werkt niet voor een organisatie, maar is zelfstandig tandarts. Dat is volgens haar en haar beide medewerksters reden om te trachten haar het werken onmogelijk te maken. Haar voorganger wenste zijn praktijk niet te verkopen aan een organisatie, zoals Accres. Astrids Schneiderat zette de praktijk zelfstandig voort en dat lijkt zich nu tegen haar te keren. ,,Één persoon heeft klachten verzameld en deze ingediend.’’ Saillant detail is dat deze vrouw nauwe banden heeft met het Regionaal Tuchtcollege. ,,Ik heb veel dingen gezien, die niet kunnen in Nederland. Ik vermoed, dat ze me daarom weg willen hebben.’’
De tandarts laat het er vooralsnog niet bij zitten en gaat in beroep tegen de uitspraak. ,,Ik zou soms willen, dat je patiëntendossiers openbaar mocht maken. Dan kun je aantonen, dat de klachten niet terecht zijn, bijvoorbeeld omdat een patiënt door een andere tandarts niet goed is behandeld.’’
Vooralsnog bestaat de indruk, dat de indienster van de klachten niet onpartijdig is. Tandarts Schneiderat plaatst ook vraagtekens bij de wijze, waarop de klachten verzameld zijn. ,,Er zijn patiënten, die na de perikelen van eind vorig jaar eigenlijk alleen geïnformeerd wilden worden over hun staat van behandeling.’’
Er is ook beweerd, dat Astrid Schneiderat bij zorgverzekeraar Univé € 70.000 ten onrechte heeft gedecalareerd. Na een grondig onderzoek is daar niets van gebleken. ,,De verzekeraar concludeerde, dat het slechts om een bedrag van € 8000 ging voor behandelingen, die volledig verantwoord konden worden.’’
In de pers wordt de zaak volgens de betrokkenen vaak eenzijdig belicht. ,,In het Noordhollands Dagblad werden reacties van lezers selectief geplaatst: Alleen de negatieve reacties kregen een plekje in de krant, de positieve kon niemand lezen.’’
Het Medisch Tuchtcollege heeft al onder vuur gelegen bij de Nationale Ombudsman en de Tweede Kamer. ’Een slager, die zijn eigen vlees keurt’ is een veel gehoord punt van kritiek. Of de tandartspraktijk in Hippolytushoef slachtoffer wordt van deze bekritiseerde werkwijze, moet de toekomst uitwijzen.
Vooralsnog hebben Astrid Schneiderat en haar medewerksters het niet alleen druk met de behandeling van hun patiënten, maar moeten zij ook steeds tekst en uitleg geven.

De klachten tegen tandarts Schneiderat zijn behandeld door het Regionaal Tuchtcollege Amsterdam. De radactie heeft acht klachten terug gevonden. Twee daarvan zijn afgewezen en één klacht is ongegrond verklaard. Vijf klachten zijn volgens het tuchtcollege gegrond. Bij alle klachten is de gemachtigde van de klagers dezelfde persoon.
De klachten en uitspraken zijn openbaar en terug te vinden op de site overheid.nl.
Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 14-06-2012 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
21-06-2026 Nieuw op Wieringen: WaddenRide E-chopperverhuur
21-06-2026 Boerenlandfair trekt veel publiek, feest gaat door tot in de avond
21-06-2026 Geslaagde zaterdag op het Dorpsfeest Westerland
20-06-2026 Wieringer Obstacle Run 2026
20-06-2026 Gewoon Gezellig Genieten op de Boerenlandfair in Westerland
20-06-2026 Ook voetverzorging bij Hippogym
20-06-2026 Wijs besluit organisatie Dorpsfeest Westerland
19-06-2026 Nieuwe column Pink: Klaprozen en Papavers
19-06-2026 Beelden van muzikanten in de Hippolytuskerk in Hippolytushoef
19-06-2026 Dit weekend Dorpsfeest Westerland
19-06-2026 Genieten tijdens het WK en met Vaderdag
19-06-2026 Overleden mevrouw Yvonne de Jonge - Alferink
19-06-2026 Inwoners dachten mee over toekomst Amstelmeer
19-06-2026 Huiler aangetroffen op het Wad tussen Den Oever en Oosterland
18-06-2026 Boekenmarkt in voormalig Viking Informatiecentrum
18-06-2026 Vreemde eend...
18-06-2026 Fishing for Litter vist 9 miljoen kilo afval uit zee
18-06-2026 Strijden over het Wad en Lutjestrand tijdens Wieringer Obstacle Run
18-06-2026 Buren, burgers en gezelligheid in Den Oever
18-06-2026 Feestelijke opening Evean thuiszorg wijkgebouw Hippolytushoef
18-06-2026 Weekspecials Blue Food Markt
17-06-2026 Kerkdiensten en activiteiten
17-06-2026 Servicebericht voor werkend Wieringen
17-06-2026 Overleden heer Hendrik Huizenga
17-06-2026 Meerdere matches en financiële hulp op één poster
17-06-2026 WR 43 vangt grote meerval bij Medemblik
17-06-2026 Wonen Plus Welzijn sluit aan bij HK Mobiel op Wieringen
17-06-2026 Regenboognetwerk Hollands Kroon sluit seizoen af met gezellige Hitster Bing...
17-06-2026 Queer film tijdens Pridemaand
17-06-2026 High tea bij Doet & Ontmoet in het Vikingschip
(advertentie)
Occasions
Te Koop - Kia Venga 2010 Cruise control en airco
€ 4.450,-

Te Koop - Volkswagen Polo 2016 Zwart - Apple Carplay
€ 8.995,-

Algemeen nieuws: