“Wie is op Wieringen de kluts kwijt?”
Uitgegeven op 30-09-2011 om 10:29 |
linkWIERINGEN - Oud-burgemeester Titia Lont geeft kook-attribuut aan burgemeester Marjan van Kampen
Helaas was Titia Lont niet aanwezig bij de beantwoording op haar vragen. De raad stelde het krediet beschikbaar. Volgende week zijn de eerste proefdrukken gereed. Het woord "kookboek" is volgens elbert Volkers (PvdA) ongelukkig gekozen. Het is meer een geschiedenisboek gelardeerd met recepten. De visserij kan profiteren van dit boek. Overigens, een beeld kost ook veel geld en daar komen nooit protesten op.
(ingezonden brief)
Wieringen, 29 september 2011
"Geachte raadsleden, college en overige aanwezigen,
Vandaag behandelt u als raad het hamerstuk “Afscheidscadeau voor de inwoners van Wieringen.” U maakt vandaag maar liefst een bedrag van 45.000 euro van ons Wieringer gemeenschapsgeld vrij voor de productie van een kookboek.
Ik heb hierbij allereerst een aantal inhoudelijke vragen.
1. Welke Wieringers zitten te wachten op een kookboek? Onze senioren willen misschien alleen een grote letter-uitvoering, onze jongeren lezen überhaupt geen boeken meer en de Wieringer visserij heeft reeds haar eigen kookrecepten op de zeevismarkt en de website. Het zal toch niet de bedoeling zijn dat het kookboek bij het oud papier terecht komt.
2. Er zijn vele Wieringers die op bijstandsniveau of van nog minder rond moeten komen. Denkt u nu echt dat deze groep met zo’n kookboek aan de slag gaat? Zoals Kniertje al zei: “De vis wordt duur betaald.”
3. Wat is het achterliggende doel van dit kookboek? Het benadrukken van ons Wieringer erfgoed en streekproducten? Het stimuleren van de kookkunst in onze Wieringer gezinnen? Of wordt het een soort lekker-slank-met-dokter-Frank boek? Of is het doel vooral promotie voor onze Wieringer zeeverse vis?
4. Het kan natuurlijk ook zijn dat dit kookboek vooral een publiciteits-actie van de Wieringer raadsleden en onze burgemeesteres is? Bij de komende herindeling spelen natuurlijk ook politieke belangen en de huidige burgemeesters willen vast graag nog wat langer op het pluche blijven zitten. Ik ben in dit kader dan ook reuze benieuwd of het boek nog voor de raadsverkiezingen van 23 november het licht ziet.
5. En als er dan toch een kookboek moet komen. Waarom wordt gekozen voor een Wieringer kookboek en niet een kookboek met de streekproducten van onze nieuwe gemeente Hollands Kroon?

Dit kost ook geld.
Dan had ik tenslotte nog twee kanttekeningen bij de gevolgde procedure.
1. De burgemeester heeft ervoor gekozen om een delegatie van de raad te laten meedenken over de inhoud van het kookboek. Ik kan dus niet anders concluderen dat de gemeenteraad reeds met boter en suiker is ingepakt en dat er ook al voor een uitgever, zijnde Wigbout en Wigbout is gekozen.
2. Dan de behandeling hedenavond in de raad. Het komt er op neer dat je in de marge als raadlid of burger nog wat aanvullingen of kritiek kunt hebben, maar dat dit voorstel door het college gewoon wordt doorgedrukt. Van gedragen besluitvorming, inspraak en burgerparticipatie is geen sprake. De vorige insprekers de heren Langereis en Jan Mulder konden immers ook hoog en laag springen.
Geachte raadsleden, ik vraag mij in gemoede af: Wie is er hier de kluts kwijt? De gemeenteraad, het college of onze burgermoeder?
Ik verzoek u dan ook om van dit hamerstuk op de raadsagenda van vanavond een bespreekpunt te maken en het krediet van 45.000 euro niet te besteden aan een kookboek, maar te reserveren voor een Wieringer Fonds. Door middel van dit fonds kunnen de beste duurzame ideeen van onze Wieringer burgers gehonoreerd kunnen worden.
Tevens geef ik hierbij symbolisch een kook-attribuut aan de voorzitter van de gemeenteraad".
Titia LontArchiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 30-09-2011 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
