Duo Kranendonk en Von Teetje proeven alvast sfeer in Beieren


Uitgegeven op 02-02-2009 om 06:02  |  link

Hippolytushoef – Wanneer termen als grote bierpullen, gemütlichheit, Tirolerhoedjes, de Erika Kapel en het Wieringer kampioenschap houtzagen steeds frequenter in één zin voorbij komen, dan weet de doorgewinterde fan van het hoempapa-genre genoeg: Het is binnenkort weer tijd voor de onvervalste Beierse avond in Partycentrum Concordia. Op zaterdag 7 februari wordt het evenement in Hippolytushoef al weer voor de vierde maal gehouden.

foto design studio henk-jan wittink
Net als voorgaande jaren tekenen Herr Richard Kranendonk en Herr Jaap von Teetje voor de regie van de avond. En dat mag eigenlijk een klein wonder heten. Want afgelopen zomer sloeg een geweldige culturele zeperd nog een enorme krater in het creatieve brein van de twee. Von Teetje resumeert: “Als je zoals wij cultureel veel aan de weg timmeren, zijn er altijd figuren die een graantje van je succes willen meepikken. Zo kwam er van de zomer een vaag iemand op ons af om te participeren in een ander project. Een Franstalige avond. Je mag het misschien naïef noemen, maar we hebben zonder er bij na te denken ons in dit avontuur gestort. Een keer “vreemd gaan” met het Franse chanson, zagen wij namelijk wel zitten.” Helaas werd het niet het succes waar de twee ongetwijfeld van gedroomd hadden. Wieringen stond op zijn zachtst gezegd (nog) niet bepaald open voor de zoetgevooisde klanken van het Franse lied.
De vage kennis vertrok met de noorderzon. En het gedesillusioneerde duo met hun geknakte zieltjes dan? Daar zal ook wel niemand ooit meer wat van horen, zo dachten velen. Maar niets bleek minder waar want het duo rechte de rug en heeft - alsof er niets gebeurd is - al weer enkele maanden de pijlen gericht op de vierde Beierse avond. Herr Kranendonk; “Als één ding duidelijk is geworden het afgelopen jaar, is het wel dat je, je als schoenmaker bij de leest moet houden. Daarom geen randactiviteiten meer maar één groot Beiers feest met alles erop en eraan.” En dat het duo niet over één nacht ijs is gegaan wat betreft de voorbereidingen, blijkt wel uit het feit dat ze hoogstpersoonlijk naar de Duitse deelstaat Beieren zijn afgereisd om incognito de Oktober feesten bij te wonen. Niet alleen om ideeën op te doen maar ook om artiesten van naam te contracteren. Het laatste mislukte helaas jammerlijk omdat het daarvoor beschikte budget op is gegaan aan bier en twee prachtige nieuwe lederhosen vervaardigd van de huid van de zeldzame Milka- koe. Wat ook nog altijd speelt is om het evenement op het cultureel erfgoed van Wieringen te krijgen. Gesprekken tussen het Duo Von Teetje en Kranendonk enerzijds en de gemeente anderzijds zijn inmiddels in een vergevorderd stadium.
Dan de avond zelf. Ten opzichte van andere jaren is eigenlijk dezelfde formule gehanteerd.
Gemülichheit kent geen tijd, loopt ook nu weer als een rode draad door de avond heen. Het voltallige orkest van de Erika Kapel heeft zich nu ook weer bereid getoond om te spelen , te jodelen, te acteren en om vele andere strapatzen uit te halen. Voor in de pauzes en na afloop staat de Duitstalige Diskjockey Klaus Augenthaler klaar met alle grote Schlagershits die er maar te bedenken zijn. Om de sfeer te verhogen spuit een sneeuwkanon verse sneeuw op de dansvloer. Dientengevolge kan het glad worden. De danslustigen onder het publiek wordt daarom aangeraden om schoenen aan te trekken met antislipzolen.
foto design studio henk-jan wittink
Houtzagen
Natuurlijk ontbreekt dit jaar de legendarische zaag, die van oorsprong toebehoort aan Jaap van de Hoogte, ook nu weer niet. Het Open Wieringer Kampioenschap Houtzagen zorgt elk jaar weer voor vele lachsalvo’s en zal dit jaar ongetwijfeld weer een dijenkletser zijn. Maar serieuze kandidaten zijn er ook. Fred Lont, de kleinzoon van de legendarische Jaap van de Hoogte en de voorgaande drie edities scheidsrechter bij het zagen, heeft al te kennen gegeven dat er dit keer ook met hem serieus rekening gehouden moet worden als titelkandidaat. Nu Lont zelf meedoet is de vacature van scheidsrechter vacant. Vanuit het geruchtencircuit doemen als vervanger nu al de namen van Frans Derks, Johan Vlemmings en Dick Jol op. Verder is het de vraag hoe het met de vorm van die andere twee favorieten, Marcel Hoekstra/Simon Wigbout is. De twee die al twee van de drie edities wisten te winnen zijn momenteel op trainingskamp op de Weissenzee om hun vorm aan te scherpen. Makkelijk zal het niet worden voor ze. Dat bleek vorig jaar wel toen het duo de eerste plaats eigenlijk moest delen met twee andere opponenten. De individuele prestatie van Simon Wigbout – zagend in blote torso boven het koude sneeuwkanon- gaf evenwel de doorslag met name bij de vrouwelijke juryleden. Prijzen zijn er ook dit jaar weer. Een heuse hoofdrol in één van de vermaarde Tiroler snuf movies is toch wel de meest in het oog springende.
Ook nu weer zou de organisatie het op prijs stellen als de gasten in gepaste Tiroler kledij komen. Von Teetje wil daar nog wel een kleine nuance aanbrengen ,,Kom je gewoon als jezelf, als travestiet, als winterdrinker of als muurbloempje. Ook even goede vrienden. Maar denk erom, neem bovenal je goede humeur mee en je dansschoenen met antislipzolen. Want ondanks de mogelijke gladheid op de dansvloer, mag er ook nu weer gedanst worden.”
De avond begint om 20.30 uur. Entree inclusief garderobe 7.50 Euro
Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 02-02-2009 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
06-03-2026 Grote crowdfunding 'LED Succes Shine' gelanceerd na afkeuren lichtmasten
06-03-2026 Aftrap toeristisch seizoen Kop van Noord-Holland
06-03-2026 Basisschool ’t Span bakt pannenkoeken voor ouderen tijdens Nationale Pann...
06-03-2026 Weer en wind op het eiland Wieringen, deel 2
06-03-2026 Kat Banjer weer terecht
06-03-2026 Zeilcursus voor Landrotten: leer zeilen op historische vissersschepen
06-03-2026 Koken met Magda
06-03-2026 Zonnebloem Wieringen zoekt nieuwe (jonge) vrijwilligers
05-03-2026 Wereldverteldagen op 20 en 22 maart 2026
05-03-2026 Overleden heer Hoogesteeger
05-03-2026 Skrale End weg...
05-03-2026 Wad'n pracht
05-03-2026 Rijkswaterstaat verwijdert zieke bomen langs A7 bij Den Oever
05-03-2026 Toneelvereniging Succes brengt blijspel Swami Bami in Dorpshuis Hippo
05-03-2026 Dorpsraden bedankt voor hun inzet in Hollands Kroon
05-03-2026 Voortgang opvanglocatie asielzoekers Balgweg in Breezand
05-03-2026 ðŸ‘¥ Kerkdiensten en activiteiten 👥
05-03-2026 Nog twee dagen om in te schrijven voor de Beursvloer Hollands Kroon
05-03-2026 Groene vingers gezocht
04-03-2026 Goed bezochte inloop Blue Food Centrum Wieringen
04-03-2026 Taalhuis netwerk Kop van Noord-Holland heeft kwaliteit op orde!
04-03-2026 Wieringers in het buitenland
04-03-2026 King zoekt een passend en liefdevol kasteel
04-03-2026 Aanbiedingen bij Slagerij Ottens
04-03-2026 Wantij Trio in de Keesschuur
04-03-2026 Inloopmiddag Blue Food Centrum Wieringen
04-03-2026 Algemene ledenvergadering Historische Vereniging Wieringen
04-03-2026 Bingo bij Café Arlette
04-03-2026 Voedselbank Nieuws
03-03-2026 Kat Banjer vermist in Helderse Buurt Hippo
(advertentie)
Poll:
Ben je van plan om te gaan stemmen op 18 maart?
Ja, ik ga zeker
Ik denk het wel
Ik weet het nog niet
Nee, ik ga niet
Ik mag niet stemmen

  
Occasions
Toyota Yaris 1.0 VVTi Aspiration
€ 5.995,-

Toyota C-HR 1.2T Dynamic
€ 16.245,-

Algemeen nieuws: