De Business Class van het MBO houdt open dag


Uitgegeven op 24-01-2009 om 06:12  |  link

HOORN - Commercieel Ondernemen, de Business Class van het MBO, is een nieuw opleiding binnen het Clusius College MBO Hoorn. De competentiegerichte opleiding stoomt de student klaar voor een commercieel bestaan, zowel binnen de Agri-Business als daarbuiten. De opleiding wordt aangeboden op niveau 4 en kent een prima aansluiting naar het HBO.

Dit schooljaar is de eerste groep studenten begonnen aan deze opleiding. Initiatiefnemers Anton Aker en Frank Mol blikken terug. “Wij hebben beiden de overstap van het bedrijfsleven naar het onderwijs gemaakt en kennen de grote vraag van bedrijven naar nieuwe commerciële talenten. Omdat de ontwikkeling van de student in onze onderwijsvisie centraal staat en wij overtuigd zijn van het belang van een goede opleiding voor de student, hebben wij het initiatief genomen om een nieuwe opleiding te starten die goed aansluit aan de wensen en behoeften van de markt. En met markt bedoelen wij dan zowel de student als het bedrijfsleven”.

De groep studenten die deze opleiding volgt is volgens Aker en Mol bijzonder te spreken over de opzet van de opleiding en hun aanpak. Commercieel Ondernemen kent een hele praktische en actieve aanpak. De opleiding is opgebouwd uit thema’s en projecten waarin de student actief aan het leren is. De meeste leersituaties zijn direct aan casussen of opdrachten uit de praktijk gekoppeld. Het gaat om opdrachten en projecten die er echt toe doen en dat vereist een actieve rol van de student. “Wij onderhouden een actieve relatie met het bedrijfsleven en nodigen ook vaak mensen uit het bedrijfsleven om hun verhaal aan onze studenten te vertellen. In de beoordeling van de leerprestaties van de student heeft het bedrijfsleven een belangrijke rol. Reken maar dat dit het leren spannend en uitdagend maakt!” Aker en Mol benadrukken dat zij de motivatie van de student heel belangrijk vinden. “Wij vragen veel, maar wij geven ook veel”. In de opleiding krijgt iedere student een coach die hem / haar begeleidt in het leertraject. De coach begeleid de student in het leerproces, daagt de student uit en stimuleert. Maar de coach zal ook met enige regelmaat de spreekwoordelijke spiegel voor houden.
In de opleiding komen allerlei bedrijfskundige aspecten aan de orde. De opleiding is breed opgezet en kent aansluitingen met vrijwel iedere branche. “We hebben bewust gekozen voor een brede opzet van de opleiding. Wij gaan samen met de student op zoek naar het echte bedrijfsleven, hoe het daar gaat en wat hij / zij nodig heeft om daar te slagen. De student werkt met mensen en processen en ziet alle bedrijfskundige kanten van een bedrijf: strategie, structuur, cultuur, geld, innovatie, in- en verkoop, marketing en natuurlijk mensen.”
De opleiding duurt in principe 3 jaar, maar er zijn ook mogelijkheden om in versneld tempo de opleiding af te ronden. Aker en Mol: “Belangstellenden voor deze opleiding heten we van harte welkom op onze open dagen”.
De open dagen van het Clusius College mbo-Hoorn zijn op vrijdag 30 januari en zaterdag 31 januari. Op vrijdag 17 april is ook een open dag gepland.
Meer informatie: www.clusius.nl en www.businessclassmbo.nl
Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 24-01-2009 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
20-05-2026 Innovatiedag AgriTech Capital brengt agrarische vernieuwing naar Middenmeer
20-05-2026 Stichting Netwerk Roemenië viert 20-jarig bestaan met reünie en conferent...
20-05-2026 Gemeenteraad te gast bij DRG Scouting Niedorp in Nieuwe Niedorp
20-05-2026 The Hunt Hollands Kroon - editie Hippolytushoef
20-05-2026 Hout gezocht voor Huttendorp Hippolytushoef
20-05-2026 Leden adviescommissie HK Cultuurfonds benoemd
20-05-2026 Nachtelijke afsluitingen Kooybrug en Balgzandbrug vanwege onderhoud
19-05-2026 Koppeldarttoernooi bij Café Arlette
19-05-2026 Blue Food Markthal op eerste pinksterdag geopend
19-05-2026 Overleden mevrouw Jantine Mulder - Rezelman
19-05-2026 Donatie voor Stichting OMV
19-05-2026 Richard Hattink geeft lezing over kinderen en rouw
19-05-2026 Dubbele ingenieursvilla van de zuiderweewerken omgebouwd tot jeugdherberg
19-05-2026 De Venne tijdens Pinksteren gesloten
19-05-2026 Wieringer Slottoernooi 2026 op 13 juni bij v.v. Succes en h.v. Tonegido
19-05-2026 Diana 25 jaar bij 't Skrale End
19-05-2026 Vers voordeel
19-05-2026 Wachten op nieuwe wieken: een kale bedoening
18-05-2026 Regenboognetwerk Hollands Kroon organiseert gezellige Pinkster Pubquiz
18-05-2026 Walking Handbal bij Tonegido
18-05-2026 Doet en Ontmoet met thema
18-05-2026 Papegaai gespot bij Keizerspoeldijk
18-05-2026 CIV Den Oever viert 70-jarig jubileum
17-05-2026 Reclamefolders bezorgen, maar dan anders
17-05-2026 Druk weekend voor KNRM Den Oever: meerdere inzetten én succesvolle Redding...
17-05-2026 Hoog bezoek in Den Oever: Jetten en premier Modi bekijken Afsluitdijk
17-05-2026 Pubquiz bij Arlette één groot feest
17-05-2026 Prezomerfeest naar binnen verplaatst
17-05-2026 Succes 1 - Texel 94 1
16-05-2026 Windstil
(advertentie)
Occasions
Toyota Corolla 2.0 Hybrid GR Sport
€ 32.995,-

Te Koop Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! - 2019
€ 8.750,-

Algemeen nieuws: