Regionale vogelexcusies tijdens de zomermaanden
Uitgegeven op 08-07-2026 om 08:00 |
linkMEDEMBLIK/DEN OEVER – Terwijl veel mensen genieten van de zomervakantie, is het in de natuur juist een drukke periode. Daarom organiseert Natuurlessen.nl in de maanden juli en augustus een reeks zomer-vogelexcursies in de waterrijke natuur rondom Medemblik. Ook staat een excursie naar Den Oever op het programma, waar duizenden terugkerende vogels kunnen worden bewonderd.
Tijdens de excursies vertelt natuurgids Ofra Carmi meer over de verschillende vogelsoorten die onderweg worden gezien en over het belang van deze bijzondere natuurgebieden.
De ochtendexcursies vinden plaats in de Waterberging Twisk op 17, 23 en 31 juli. Daarnaast worden op 17 en 23 juli avondexcursies georganiseerd langs de Vooroever. Het volledige programma is te vinden op de website van Natuurlessen.nl of op aanvraag verkrijgbaar.
Tijdens de excursies worden verrekijkers en een telescoop meegenomen, zodat deelnemers de vogels van dichtbij kunnen bekijken zonder ze te verstoren. Er is kans op het zien van een grote variatie aan soorten, waaronder de kluut, ijsvogel, kemphaan, grutto, wulp, lepelaar en casarca. Ook verschillende soorten watervogels en trekvogels uit het hoge noorden zijn in deze periode aanwezig. Met wat geluk laat ook de bruine kiekendief zich van dichtbij zien of verschijnt zelfs de indrukwekkende zeearend.
Omdat de natuur voortdurend verandert, is geen enkele excursie hetzelfde. Veel vogels gebruiken de IJsselmeerkust en de Waterberging Twisk als rust- en foerageergebied tijdens hun trek, wat iedere excursie weer unieke waarnemingen oplevert.
De excursies gaan door bij voldoende deelnemers. Na aanmelding ontvangen deelnemers aanvullende informatie. Wie graag wil deelnemen, maar op de geplande data verhinderd is, kan contact opnemen om samen naar een alternatief moment te kijken.
Meer informatie en aanmelden kan via Ofra Carmi van
Natuurlessen.nl, telefonisch via 06-53463809 of per e-mail via
ofra@natuurlessen.nl.
