Vandaag VIStival in Den Oever
Uitgegeven op 11-07-2026 om 00:00 |
linkDEN OEVER - Het Wieringer VIStival is terug. Na vier jaar afwezigheid organiseert een grote groep vrijwilligers op zaterdag 11 juli het populaire vis- en visserijfestival opnieuw. Het evenement vindt plaats van 10.00 tot 17.00 uur op de haven en in de Blue Food Markthal.
Vis, muziek en activiteiten
Wieringer vissers demonstreren op de kade hun vak en materiaal. De visbakkers bereiden het zogenoemde Blue Food Vistrio: schelvis, wijting en langoustinestaartjes. Daarvoor gebruiken ze voor het eerst nieuwe elektrische visbakpannen van het Blue Food Centrum. Ook zijn er broodjes garnalen van Wieringer kotters en gerookte paling en zalm.
In de Blue Food Markthal staan bakken met krabben en kreeften. Ook één van de twee zeeaquaria is op tijd klaar voor het festival.
Jeroen Zijlstra
Muzikaal hoogtepunt is een optreden van Jeroen Zijlstra met zijn band in de markthal. Hij brengt naast zijn nieuwe album ook zijn eerdere repertoire ten gehore.
Voor de kinderen
Kinderen komen ook aan hun trekken op de haven. Er is straattheater, een bassin met modelvaartuigen en een talentenjacht onder leiding van zangeres en vissersdochter Petra Rotgans, bekend van het kinderliedjesalbum De Vrolijke Nootjes. Vooraf opgeven is niet nodig.
Rondvaarten en markt
Rondvaarten zijn mogelijk met De Groot Recreatie, de Wieringer aken, de Wieringer skuut van het Nautisch Erfgoed Wieringen en de reddingboot Op Dreef van de KNRM. Voor de KNRM-vaart geldt dat deelnemers donateur moeten zijn; ter plaatse is het mogelijk om dat te worden.
Op de markt aan de haven zijn diverse producten te koop. Er zijn nog standplaatsen beschikbaar. Aanmelden kan via
www.vistival.nl, waar ook meer informatie over het evenement te vinden is.
Goede doelen
Een eventuele netto-opbrengst van het festival gaat naar plaatselijke goede doelen.
