Nieuws van Het Blauwe Laken
Uitgegeven op 03-03-2026 om 10:30 |
linkDEN OEVER - 'Nieuws' en een aankondiging van biljartvereniging Het Blauwe Laken.
In december 2025 vond in het Vikingschip in Den Oever weer de jaarlijkse uitwisseling plaats tussen onze vereniging en RKBC. Het werd opnieuw een geslaagde avond. Giel Ruitenburg, al jaren verantwoordelijk voor het onderhoud van de drie biljarts, had de tafels weer in perfecte conditie gebracht. Dat is een secuur werkje: overtollig krijtpoeder kan ervoor zorgen dat ballen afwijken. Door de lakens zorgvuldig te stofzuigen en daarna op eigen, geheime wijze te reinigen, blijven de tafels in topvorm. En dat is belangrijk, want het vervangen van lakens kost al snel zo’n € 1.500,-. Wedstrijdleiders Pieter Kooy en Piet van de Bierdiek hielden alles strak onder controle. Rond 23.00 uur was de uitslag bekend: Het Blauwe Laken mag opnieuw een jaar op de beker passen.
Op 5 januari 2026 werd na een uurtje biljarten de jaarvergadering gehouden. Voorzitter Rob Cornelissen opende de bijeenkomst. Aftredend secretaris Ruud Tijsen las de notulen voor en penningmeester Dirk Kort gaf uitleg over de financiën. Gerard Boersen en Dirk Kranendonk hadden de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. Joost Bakker werd benoemd tot nieuwe secretaris. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op en twintig minuten later stonden de leden alweer aan het biljart.
Intussen zijn de voorbereidingen voor het voor de derde keer te houden I.M. Jan Zwering Toernooi in volle gang. Dit toernooi, dat jarenlang het kindje was van Jan, wordt op 6, 7 en 8 maart 2026 gespeeld in het Vikingschip in Den Oever. Waar Jan vroeger vele uren besteedde aan de organisatie, zijn de taken nu verdeeld onder meerdere leden. Ieder heeft zijn eigen verantwoordelijkheid voor en tijdens het toernooi.
De deelnemerslijst met 48 spelers wordt geregeld door Joost Bakker, die daarbij nog wordt ondersteund door zijn mentor Ruud Tijsen. Gerald Kooy is inmiddels vanuit Spanje, waar hij samen met Jolanda heeft overwinterd, weer onderweg naar Den Oever. Als echte duizendpoot helpt hij waar nodig. Peter en Piet Rotgans verzorgen de cateringinkoop. Jan van de WR 54, “chef de cuisine” met als specialiteit de airfryer, zorgt voor de nodige hapjes. Dirk Kort beheert de financiën en Paul Koopman en Ria Kranendonk verwerken achter de laptop alle uitslagen. De overige leden helpen bij toerbeurt achter de bar.
Tijdens het toernooi wordt de spelsoort libre gespeeld. Iedere deelnemer speelt het aantal caramboles dat hij gewend is bij zijn eigen vereniging, met een maximum van twintig beurten per partij.
Belangstellenden zijn van harte welkom om een kijkje te nemen. Op vrijdag 6 maart start het toernooi om 19.00 uur. Op zaterdag en zondag beginnen de wedstrijden om 10.00 uur. Kom gerust langs in het Vikingschip om de deelnemers aan te moedigen en de sfeer te proeven.