Rabobank en SUNS Dames versterken samenwerking om jeugd meer in beweging te brengen
Uitgegeven op 04-02-2026 om 16:30 |
linkDEN HELDER - Rabobank en Stichting Dames Top Basketball (SUNS Dames) hebben
vandaag officieel hun meerjarige samenwerking bekrachtigd. Met dit partnership zetten beide organisaties zich gezamenlijk in om beweging onder jongeren te stimuleren en talentontwikkeling in de regio te versterken.
Als onderdeel van de overeenkomst wordt Rabobank de komende drie jaar zichtbaar verbonden aan het vrouwenteam van SUNS, dat uitkomt op het hoogste niveau. De samenwerking draagt bij aan de continuïteit van het topbasketbal in Den Helder én aan maatschappelijke initiatieven in de regio.
Clinics voor jeugd en nieuwe aanwas
Een belangrijk onderdeel van de samenwerking is de organisatie van jaarlijkse jeugdclinics. Tijdens deze clinics maken kinderen op een laagdrempelige en enthousiaste manier kennis met basketbal en kunnen zij trainen met speelsters, rolmodellen voor velen, van SUNS Dames. Rabobank zal bij deze activiteiten zichtbaar aanwezig zijn en ondersteunt hiermee het gezamenlijke doel om meer jongeren te inspireren tot sport en beweging, en om nieuwe jeugdleden te werven voor Den Helder SUNS.
Bob van der Hout, Rabobank:
“Bij Rabobank vinden we het belangrijk om bij te dragen aan een vitale en sportieve regio. SUNS Dames speelt een prachtige rol als inspirerend vrouwenteam en als aanjager voor jeugdontwikkeling. Dankzij dit partnership kunnen we samen méér jongeren in beweging brengen én een impuls geven aan sportparticipatie in onze omgeving.”
Mark Lutterman, voorzitter SUNS Dames:
“We zijn enorm blij met de steun van Rabobank. Deze samenwerking helpt ons om onze ambities waar te maken, zowel op sportief als maatschappelijk vlak. De clinics die we organiseren zijn een geweldige manier om de jeugd kennis te laten maken met basketbal en de kracht van sport.”
Samen bouwen aan een vitale regio
Met de samenwerking onderstrepen Rabobank en SUNS Dames het belang van sport voor gezondheid, verbondenheid en talentontwikkeling. De organisaties kijken uit naar een inspirerende samenwerking de komende jaren.
v.l.n.r.: Bob van der Hout (directeur Rabobank Kop van Noord-Holland), Mark Lutterman (voorzitter stichting Dames Top Basketball) en Cynthia van Gimst (coöperatieadviseur Rabobank) bij de samenwerking rond SUNS Dames.