Start beeldhouwcursus in hout
Uitgegeven op 29-09-2025 om 08:00 |
linkOOSTERLAND - Rein Veldboer houdt beeldhouwcursussen in hout. Hieronder schrijft hij hoe, waar en wanneer.
Hout is een mooi, maar ook een weerbarstig materiaal. Daar iets moois van maken....dat is de uitdaging. Op de cursus wordt geleerd hoe je met goed gereedschap van een stuk hout een door jou gewenste vorm kunt maken. Met beitels, zaag, raspen, schuurpapier en veel geduld. Voor de één is het ambachtelijk werken een belangrijk aspect, voor de ander is het creatief omgaan met dit materiaal aantrekkelijk.
Er is met beeldhouwen in hout ( en steen) maar één werkwijze:weghakken. Iets er weer bijplakken kan niet. Je moet dus goed van te voren weten wat je gaat maken. Dit hele proces van ontwerpen en bewerken van het hout wordt tijdens de cursus begeleid. Ieder werkt op zijn eigen niveau en in zijn eigen tempo.
Ervaring is niet vereist en ook vrouwen kunnen dit werk aan.
Hout en gereedschap is aanwezig, maar zelf een stuk meenemen of met je eigen gereedschap werken mag ook.
De woensdagavond is bijna vol, op de dinsdagavond is momenteel volop plek. Wilt u eerst een indruk krijgen van hoe het er aan toe gaat op de cursus, dan kunt u ook op dinsdag of woensdagavond even komen kijken. U kunt dab zien hoe het er uit ziet en de sfeer proeven.
Wilt u meer weten, mail of bel mij voor verdere informatie.
Mailadres
r.veldboer@quicknet.nl of telefoon 0227-4512517.
Mijn eigen werk is te zien op
www.beeldenvanreinveldboer.nl
Plaats: atelier Rein Veldboer, Gemeenelandsweg 92 in Oosterland
Tijd: Dinsdag- en woensdagavond van 19.00 tot 22.00 uur
Kosten: €20 per les