Jeugdschaatsen gaat weer beginnen
Uitgegeven op 01-09-2025 om 06:34 |
linkWIERINGEN - Op zaterdag 4 oktober gaan de schaatslessen voor de basisschooljeugd weer van start. Inschrijven kan via deze link.
Het wordt dit jaar alweer het 20e jaar op rij dat op 11 zaterdagochtenden kinderen vanuit de Wieringermeer en vanaf Wieringen de schaatsen op de ijsbaan in Hoorn aantrekken. Een groep vrijwilligers organiseert namens de ijsclubs van Wieringen en de Wieringermeer de lessen. Eén van hen is Hendrik Visser, die in 2005 het initiatief nam toen duidelijk werd dat de kunstijsbaan in Hoorn er ging komen. Hij zocht trainers en ging alle ijsclubs langs om zijn plan voor te leggen. Alle ijsclubs stemden in en zo is het Jeugdschaatsen Wieringen-Wieringermeer ontstaan. In het eerste jaar waren er gelijk al meer dan 100 kinderen die meededen en dat is in de jaren daarna altijd zo gebleven. Dat betekent dat er ook veel trainers nodig zijn: elk jaar 10 trainers met assistenten. Samen met Marjolein Helder en Gerben Konijn is Hendrik er vanaf de allereerste les in oktober 2006 bij. Naast hen hebben inmiddels diverse trainers gestaan, maar de laatste 10 jaar is de groep trainers behoorlijk stabiel: het plezier spat er bij iedereen vanaf, waardoor trainers elk jaar weer gemotiveerd zijn om door te gaan.
Het jeugdschaatsen staat open voor kinderen die op de basisschool zitten, van groep 3 tot en met 8. Jongere kinderen moeten dus nog even geduld hebben; oudere kinderen en volwassenen kunnen schaatslessen volgen bij de schaatsschool in Hoorn of via ijsclubs die toerschaatsen of wedstrijdschaatsen organiseren. Als je hier vragen over hebt, kun je die stellen aan Gerben Konijn, via
infojeugdschaatsen@gmail.com.
Jeugdschaatsen kinderen groep 3 t/m 8
Zaterdag 4 oktober t/m 13 december
Tijd: 9.00 - 10.00 uur
Inschrijven via
deze link
