Uniek concert van wereldberoemde musici Ton Koopman en Klaus Mertens in Oosterland
Uitgegeven op 08-03-2024 om 14:01 |
linkOOSTERLAND - Uniek concert van wereldberoemde musici Ton Koopman en Klaus Mertens in Oosterland
OOSTERLAND - In de Michaëlskerk van Oosterland (NH) vindt op 21 april 2024 om 15.00 uur een uniek concert plaats. De wereldberoemde musici Ton Koopman en Klaus Mertens zullen liederen van Johann Sebastian Bach zingen en spelen op het befaamde Teschemacherorgel (1762) dat in het vroegmiddeleeuwse tufstenen kerkje staat.
Prof. dr. Ton Koopman is één van de bekendste Bachkenners ter wereld en oprichter -en dirigent- van het wereldberoemde Amsterdam Baroque Orchestra en Choir. Daarnaast is hij wetenschapper, docent en gastdirigent van toonaangevende orkesten, zoals het Koninklijk Concertgebouworkest, de Berliner Philharmoniker, New York Philharmoniker en Orchestre Philharmonique de Radio France Paris. Verder geeft hij als klavecinist en organist op veel plekken ter wereld concerten, waaronder op de beroemdste orgels van Europa.
Lees verder en meer informatie in de rubriek 'Op Stap'...
Zin in Oosterland presenteert cd Teschemacherorgel
Concert Ton Koopman en Klaus Mertens – Schemelli Lieder by J.S. Bach
OOSTERLAND – De internationaal bekende musicus Ton Koopman kwam vorig jaar naar de Michaëlskerk in Oosterland om daar het befaamde Teschemacherorgel te bespelen en hier opnames van te laten maken. Met dit project leverde de stichting Culturele Kring Wieringen een belangrijke bijdrage aan behoud en bekendheid van dit unieke instrument bij een groot publiek. Voor deze bijdrage aan het cultuurhistorisch besef konden zij op financiële ondersteuning rekenen middels een incidentele subsidie van de Gemeente Hollands Kroon via de Hollands Kroonse Uitdaging.
lees verder...