Vragen Onafhankelijk Hollands Kroon over datacenters


Uitgegeven op 17-02-2021 om 11:43  |  link

HOLLANDS KROON - De fractie van Onafhankelijk Hollands Kroon heeft opnieuw politieke vragen gesteld over de datacenters. In november vorig jaar stelde de fractie al vragen over de ontwikkelingen aan de westzijde van de A7. De antwoorden van het college waren op veel punten onbevredigend.

Naar aanleiding van de beantwoording en recente artikelen in Trouw, Telegraaf, NRC en raadsbespreking met de PARK heeft de fractie over enkele van de door het college verstrekte antwoorden nog nadere schriftelijke vragen.

2. Als het college met het intrekken van het Gebiedsplan stelt dat zij: 'recht wil doen aan geluiden uit de bevolking en werken (wil) aan gedragen plannen', de raad daarbij constateert dat participatie over de toekomst van de Wieringermeer bij het Gebiedsplan (en AGRI++) onvoldoende was: op welke manier ziet het college draagvlak om het voorliggende ontwerpbestemmingsplan in routing te brengen?

Antwoord:
U haalt hier twee verschillende instrumenten door elkaar, namelijk een plan en een visie. Een visie wordt op gemeentelijk niveau opgesteld en daarbij is de gemeente verantwoordelijk voor het creëren van draagvlak. Een visie is kaderstellend voor plannen. In dit geval het plan voor deelgebied B1, wat een initiatief uit de markt is. Hiervoor wordt een zogenaamd postzegelbestemmingsplan opgesteld. Het creëren van draagvlak voor private ontwikkelingen, door middel van een postzegelbestemmingsplan zien wij primair als taak voor de ontwikkelaar.
Wij vragen een initiatiefnemer altijd wat hij hiervoor heeft gedaan en die informatie wordt opgenomen in de toelichting van een bestemmingsplan. Dat is ook hier gebeurd. Wij verwijzen hiervoor naar paragraaf 8.3 van het ontwerpbestemmingsplan.


4. Is het college met ons van mening dat de informatie op de gemeentelijke website over ontwikkeling van datacenters onvolledig/ afwijkend is, vergeleken met de in het ter inzage liggende ontwerpbestemmingsplan gebruikte motivering op basis van het ingetrokken Gebiedsplan over AGRI++ (met daarin o.a. de gehele ontwikkeling van de westzijde van de A7 als deelgebied B1, B2 en B3 tot aan Middenmeer)?

Antwoord:
Het overzicht op de website geeft informatie over de lopende initiatieven. Van de ontwikkeling van deelgebied B, is uitsluitend de ontwikkeling van deelgebied B1 een lopend initiatief. De reden dat het volledige deelgebied B dus ook eventuele ontwikkeling van B2 en B3 is opgenomen heeft te maken met de wens/eis van de Adviescommissie ruimtelijke Ontwikkeling (ARO) van de provincie Noord-Holland. De ARO wil dat ontwikkelingen in zijn geheel worden bekeken en ook de samenhang in het grotere geheel zichtbaar wordt gemaakt. Daarom is de gehele westzijde van Het Venster-west tot aan Middenmeer beschouwd conform de vigerende omgevingsvisie. Het bestemmingsplan geeft niet meer ontwikkelruimte dan deelgebied B1.

1. Op vraag 4 heeft u geantwoord dat deelgebieden B2 en B3 waren opgenomen voortkomend uit de wens/eis van de ARO dat ontwikkelingen in zijn geheel worden bekeken. Naar aanleiding van welk verzoek, of vanuit welke (plan)context is dit advies aan u verstrekt? Kunt u ons een afschrift van dat advies toekomen, inclusief datering?

2. U geeft aan dat dit voorliggende ontwerpbestemmingsplan niet meer ontwikkelruimte biedt dat deelgebied B1, waarom wordt dan in de ruimtelijke uitwerking van de planologische mogelijkehden wel afgegaan op de inzet van de advisering van de ARO op ontwikkeling van het volledige gebied van deelgebied B (B1, B2, B3)?

3. U geeft aan dat dit bestemmingsplan alleen ingaat op deelgebied B1, als u alleen het doel heeft om deelgebied B1 mogelijk te maken, waarom is dan geen separaat (passend) ruimtelijk advies opgemaakt, zodat zelfstandige inpassing van alleen deelgebied B1 ook landschappelijk aanvaardbaar is, zonder verdere ontwikkeling van B2 en B3?

4. Heeft u de ARO over solitaire ontwikkeling van B1 ook expliciet om advies verzocht, danwel heeft de ARO daarover geadviseerd en kunt u ons een afschrift van dat advies doen toekomen?

5. Als in de Aanmeldingsnotitie (bijlage 3 bij het ontwerpbestemmingsplan B1) alleen wordt ingegaan op de effecten van B1, waardoor initiatiefnemer van mening is dat geen MER-procedure benodigd is, waarom is dan in de beeldkwaliteit wél uitgegaan van volledige realisatie van deelgebied B (B1, B2, en B3)?

6. Is het college met ons van mening dat hiermee sprake is van een motiveringsgebrek en zodoende geen sprake is van een goede ruimtelijke onderbouwing, waardoor de procedure voor het ontwerpbestemmingsplan van B1 gestaakt dient te worden?

7. U verwijst in uw beantwoording naar een advies van de ARO over volledige ontwikkeling van deelgebied B. In het Beeldkwaliteitsplan (bijlage 2 bij het ontwerpbestemmingsplan B1) staan afbeeldingen die ontleend zijn aan het ingetrokken Gebiedsplan Wieringermeer, waarvan de gevoerde participatie onvoldoende was. U motiveerde voor het intrekken zelf dat u 'recht wil doen aan geluiden uit de bevolking en (wil) werken aan gedragen plannen'.

In de beantwoording van de vragen over participatie (vraag 2) geeft u het volgende antwoord: Het creëren van draagvlak voor private ontwikkelingen, door middel van een postzegelbestemmingsplan zien wij primair als taak voor de ontwikkelaar.
De ontwikkelaar verwijst in de door toelichting op het bestemmingsplan (8.3) naar de bestemmingsplanprocedure als 'in de procedure is ruimte voor overleg en afstemming van het plan met omwonenden'.


Hoe ziet u uw rol in het 'rechtdoen aan geluiden uit de bevolking en het werken aan gedragen plannen', in het licht van het verschuiven van de verantwoordelijkheid voor participatie (en een open gesprek over belangen) 'als taak voor een ontwikkelaar'?

8. Bent u van mening dat u door het ter inzage leggen van het ontwerpbestemmingsplan B1 rechtdoet aan 'het werken aan gedragen plannen'?

Namens de fractie van Onafhankelijk Hollands Kroon
Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 17-02-2021 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
10-03-2026 Vragen over (ver)bouwen? Het Vragenloket helpt u verder
10-03-2026 Programma ‘Trotse boeren, betrokken inwoners’ van start
10-03-2026 Nieuwe aanbiedingen bij uw Slager Piet Ottens
09-03-2026 Succesvol ZuiderZeeCafé bij Gemaal Lely
09-03-2026 Netwerkbijeenkomst Samen aan Kop! markeert succesvolle start recreatie- en...
09-03-2026 Good Craic in de Keesschuur
09-03-2026 Grote crowdfunding 'LED Succes Shine' gelanceerd na afkeuren lichtmasten
08-03-2026 Een raadsel met een update
08-03-2026 Wieringer Ontmoetingsdiner op z’n Italiaans
08-03-2026 Walking Wieringen maakt het sprookje waar
08-03-2026 Victoria O geeft Succes voetballes
08-03-2026 Workshops glasbewerking bij Het Wieringer Glashuisje
07-03-2026 Omgevingsvisie Hollands Kroon: één plan voor álle dorpen
07-03-2026 Teun is weer thuis!
07-03-2026 Opening kunstuitleen en expositie ‘Wieringen en het Wad’ in Wieringer E...
07-03-2026 Rondje om met Co (12)
07-03-2026 Tweede Jongerenavond in Hippo
07-03-2026 Nieuwe column Pink: Warmte
07-03-2026 Aanbiedingen bij Slagerij Ottens
07-03-2026 Ophef over gedeelde conceptstukken garnalenvisserij door Rijkswaterstaat
07-03-2026 Kater Teun uit de Parklaan vermist UPDATE
06-03-2026 Aftrap toeristisch seizoen Kop van Noord-Holland
06-03-2026 Basisschool ’t Span bakt pannenkoeken voor ouderen tijdens Nationale Pann...
06-03-2026 Weer en wind op het eiland Wieringen, deel 2
06-03-2026 Kat Banjer weer terecht
06-03-2026 Zeilcursus voor Landrotten: leer zeilen op historische vissersschepen
06-03-2026 Koken met Magda
06-03-2026 Zonnebloem Wieringen zoekt nieuwe (jonge) vrijwilligers
05-03-2026 Wereldverteldagen op 20 en 22 maart 2026
05-03-2026 Overleden heer Hoogesteeger
(advertentie)
Poll:
Ben je van plan om te gaan stemmen op 18 maart?
Ja, ik ga zeker
Ik denk het wel
Ik weet het nog niet
Nee, ik ga niet
Ik mag niet stemmen

  
Occasions
Toyota Yaris Cross 1.5 HEV 130 full options ash grey
€ 32.995,-

Toyota Rav 4 2.5 Hybrid Bi-tone 360 camera in prijs verlaagd
€ 32.595,-

Algemeen nieuws: