Matige prestaties judoka’s Westfries team Asahi-San


Uitgegeven op 05-02-2006 om 14:15  |  link

REGIO - Zaterdag 4 februari 2006 is de vierde ronde gehouden van de Westfriese competitie. Gastheer was Yamaguchi in Broek op Langedijk. Met divers schuif- en inpaswerk kon het team van Asahi-San volledig bezet worden.

Met van Heest en Haarlemmermeer als tegenstander stond ons nog wat te wachten. Zo dachten de judoka’s er waarschijnlijk ook over want de motivatie en inzet was ver te zoeken. Eerste tegenstander was van Heest.
Bouke Steinfoort leerde hier wat hij niet gewend was, namelijk snel verliezen i.p.v. winnen met ippon. Jordy Peereboom deed ook niet wat wij van hem gewend zijn en gaf de partij uit handen door te verliezen met Tani-o-toshi. Donny Boot ging vervolgens met een O-soto-gari op zijn rug. Gelukkig kwam daarna de eerste winstpartij voor ons met Kevin Halfweeg als judoka. Met houdgreep wist hij de partij op zijn naam te zetten. Vervolgens pakte Sanne Tacx haar tegenstander binnen enkele seconden met de (voor ons) bekende Ryo-ashi-dori.

Richard van Hest kon helaas niet tegen zijn tegenstander op en verloor met een verwurging. Ivo Tacx had een gelijkwaardige tegenstander en speelde gelijk. John Nanning, “mister fairplay” moest met een houdgreep en dus ippon tegen de mat verlaten. Mike Zwarts stond tegenover een vijftiger, doch dit was niet te merken. Nog razendsnel en supersterk wist deze jodoka van de tegenpartij tot drie keer met Seoi-age onder het zwaartepunt van Mike te komen. De derde keer kreeg hij ippon toegewezen waardoor de strijd beëindigd was.

Einduitslag: van Heest 15 punten tegen 5 punten voor Asahi-San. Daarna was Haarlemmermeer aan de beurt. Het budget was blijkbaar op van deze vereniging, want er waren deze keer geen toppers van andere verenigingen “geleend”. Duidelijk was dat dit perspectief bood voor onze judoka’s. Je moet het dan alleen nog wel even waarmaken!! Bouke was ondertussen zeker weer wakker geworden, want deze keer won hij zijn partij met een mooie O-soto-Gari.

Jordy daarentegen stond nog half te snurken en vergat dat je zelf dient in te zetten om te kunnen winnen. Gelijkspel was zijn eindresultaat. Donny kon zijn tegenstander daarna niet de baas en verloor met houdgreep. Ook Kevin dacht dat hij er wel zou komen met afwachtend judo. Natuurlijk niet. Dan verlies je de partij. Sanne maakte de avond gelukkig weer een beetje goed. Op zijn hoede voor de Ryo-ashi-dori betrad haar tegenstander de mat; pareerde haar ingezette bekende worp, maar ging daarna direct met een Seoi-age over haar schouder. Wazari voor. Even daarna zette Sanne een goed getimede O-uchi gari in waarmee zij haar tegenstander vol op de rug kreeg.

Ook Richard wierp zijn tegenstander daarna met een O-goshi vol op zijn rug, doch kreeg slechts een wazari toegekend. Helaas verloor hij zijn partij daarna met houdgreep. Ivo won gelukkig weer, deze keer met verwurging. John moest helaas zijn meerdere erkennen en verloor met houdgreep. Mike draaide de laatste partij. Drie weken stage en hierdoor weinig sporten wreekt zich conditioneel. Dit had zijn tegenstander ook in de gaten en maakte hier dankbaar gebruik van. Uitjudoen was voor hem namelijk al voldoende. Een gelijkspel was hiermee het hoogst haalbare voor Mike.
Einduitslag: 8 punten voor Asahi-San; 12 punten voor Haarlemmermeer en veel teleurgestelde supporters. Dat wordt de komende weken strafrandori’s draaien!!!

Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 05-02-2006 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
07-06-2026 Rondje om met Co (21)
07-06-2026 Zaneta liep ook mee
07-06-2026 Bij de start van Walking Wieringen
06-06-2026 Creatieve middag tijdens Dag van het Wad bij Museum Jan Lont
06-06-2026 Het is een sprookje...
06-06-2026 Grieze Kokkers bij TC Hippo
06-06-2026 Portemonnee gevonden UPDATE
05-06-2026 In de rij bij Age en Piet
05-06-2026 Fleur in de strèèt
05-06-2026 Sloepzeilen op het Amstelmeer voor mensen met een beperking
05-06-2026 Dankbetuiging mevrouw Christiane Johanne Immen
05-06-2026 Nieuwe subsidieregels voor gevelverbetering in Den Oever en Hippolytushoef
05-06-2026 Dankbetuiging mevrouw Gerritje Hendrikje Zasburg - Hegeman
05-06-2026 Subsidie beschikbaar voor voorbereiding op noodsituaties in de buurt
05-06-2026 Gemeente Hollands Kroon vraagt inwoners om mee te denken over participatie
05-06-2026 Dertien nieuwe beweegdocenten voor ouderen in Hollands Kroon
05-06-2026 Gewoon Gezellig Genieten op de Boerenlandfair in Westerland
05-06-2026 Ook voor het basisonderwijs is het Blue Food Centrum Wieringen een rijke le...
05-06-2026 Wieringers gaan avontuur aan tijdens Mega Run naar Spanje
05-06-2026 KoorBisNis brengt 60 zangers naar Wieringerwerf
05-06-2026 Deel steiger aan Amstelmeerweg wordt verwijderd vanwege veiligheid
04-06-2026 Boekenmarkt in voormalig Viking Informatiecentrum
04-06-2026 Witte Anjerperkje opgeknapt
04-06-2026 Nieuwe roeden gestoken: belangrijke mijlpaal voor Molen De Hoop
04-06-2026 Luisteraars gezocht voor voorspeelmiddag in De Cultuurschuur
04-06-2026 Intocht avondvierdaagse
04-06-2026 Oeverse Meermin krijgt plek aan Havenstraat
04-06-2026 Algemene Ledenvergadering Uitvaartvereniging “De Laatste Eer”
04-06-2026 Weekspecials Blue Food Markt
04-06-2026 Ook Speeltuin Helderse Buurt doet mee aan Jantje Beton Buitenspeeldag
(advertentie)
Occasions
Toyota Corolla 2.0 Hybrid GR Sport
€ 32.995,-

Verkocht Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! - 2019
€ 0,-

Algemeen nieuws: