Verslag vierde dag Rabomeertour wielerploeg AGW-Bouwbedrijf Hollands Kroon


Uitgegeven op 18-05-2015 om 23:27  |  link

WIERINGERWERF - Dag 4 van de Meertour: een individuele tijdrit en een criterium over de klinkertjes van Wieringerwerf. De zondag begon goed met zon, maar ook wind die frisjes aandeed. Ideale omstandigheden om eens mooi te koersen!

Verslag vierde dag Rabomeertour wielerploeg AGW-Bouwbedrijf Hollands Kroon

De tijdrit zorgt altijd wat voor wat verschuivingen in het klassement. Een aantal renners doen rustig aan om zich te sparen voor het criterium, een aantal renners zal proberen hun klassement te verbeteren. Bij wielerploeg AGW-Bouwbedrijf Hollands Kroon was het verschillend. Melvin Bos en Sam Boon waren er op gebrand hun klassement richting het podium om te zetten. Bram Groen wilde laten zien dat je met een halve knie gerust nog wel een toptijd neer kan zetten. Marvin Bruul komt met een lach over de streep om alleen maar zijn broer voor te blijven (en alsnog een goede tijd neer te zetten). Jasper Weel had teveel verjaardagstaart op. Theo Ligthart en Thom de Boer wilden nog vlammen in het criterium. Jeroen Lute had een excuus: hij had enkel zijn kleine voorblad gemonteerd (of wilde niet schakelen). Op volgorde van het klassement werden de renners losgelaten: Thom de Boer, Jasper Weel, Theo Ligthart, Marvin Bruul, Bram Groen, Jeroen Lute, Melvin Bos en Sam Boon.

Verslag vierde dag Rabomeertour wielerploeg AGW-Bouwbedrijf Hollands Kroon - Afbeelding 2

De niet in goede vorm verkerende Brian Burggraaf (Klein Keppel) zette als een van de eerste tijdrijders een hele snelle tijd neer. Bram liet zien een ware tijdrijder te zijn en verpulverde de tijd van Burggraaf. Lang leek het dat Bram de snelste tijd zou neerzetten, totdat Henk de Jong (RWV Spartaan) zijn tijd verpulverde. Dit werd enkel gevenaard door Glenn van Nierop (RWV Spartaan) en Sam. Laatstgenoemde liet hiermee zien in goede vorm te verkeren. Melvin had helaas een dipje onderweg en kon hierdoor geen goede tijd neerzetten om nog een plaatsje in het klassement te stijgen.

Na de tijdrit was het de beurt aan de funklasse renners. Bij de sportklasse startte John Halfweeg en bij de trimmers Erik Van Der Maat. Erik wilde het eerste rondje als eerste over de streep komen en ging als een raket weg. Vlak voor de streep werd hij bijgehaald en moest gaandeweg lossen, nadat Maurice IJlstra het tempo nog hoger opvoerde. Na een blessure en weinig trainingsarbeid ook niet echt onverwacht. Bij de sportklasse wist IJlstra met een mooie solorace te winnen. John reed slim mee en wist de sprint van het peloton te winnen voor Ron Clowting. Weer een podium plek! Hopelijk geeft dit veel vertrouwen voor de na een langdurige ziekte terugkerende John.

Om 17.15 klonk het startschot van het criterium van het B-klassement. Aan de start stonden Jasper en Thom. Na een ronde spurtte de uiteindelijk winnaar Sander Westerlaan (Tandje hoger) weg. 30 seconden werd zijn voorsprong die hij niet meer weggaf. In het peloton werden enkele terughaalpogingen gedaan, maar deze mochten niet baten. Thom had van te voren al aangegeven nog wat te willen laten zien. Omdat Westerlaan al vroeg weg was, restte voor Thom niet meer dan een aanval voor de tweede plaats. Twee rondes voor het einde zette hij de aanval in, een ronde later was hij helaas alweer bijgehaald. De sprint van het peloton werd gewonnen door Rene Groot (WV Noord-Holland) voor Thijs Dekker (Alcmaria Victrix). Thom werd uiteindelijk nog achtste en Jasper net buiten de top-10 op de elfde plaats.

Na het B-klassement was het tijd voor het A-klassement. Door de tijdrit waren er een paar verschuivingen opgetreden en hadden enkele renners tijd verloren of juist goedgemaakt. Sam startte in de roze trui omdat de gele trui drager Gijsbert Nieuwkoop (Tacx-Maas en Waal) niet met twee truien mag rijden. De ingredinten voor een spannende afsluitende race! Van kiet af aan werd er aangevallen. Ook door de wat lager geklasseerde renners die in het criterium nog eenmaal hun kunnen wilden laten zien. Het tempo lag hoog en hierdoor moesten enkele renners lossen. Ook Theo verliet de wedstrijd. Vier rondes voor het einde zette Jermo Agema (Alcmaria Victrix) de definitieve demarrage in. Het peloton haalde hem niet meer bij, en Agema wist solo de finish te bereiken. Vlak daarna kwam het peloton de hoek om gescheurd voor de massasprint. Sam wist deze te winnen voor Maxim Harteloh (Restore). Hierdoor haalde hij ook genoeg punten om de roze trui te winnen! De overige renners eindigden in het peloton.

Eindklassement A:
01- Gijsbert Nieuwkoop
02- Glenn van Nierop
03- SAM BOON
06- MELVIN BOS
21- BRAM GROEN
26- MARVIN BRUUL
30- JEROEN LUTE
52- THEO LIGTHART

Eindklassement B:
01- Patrick Hoefakker
02- Willem van der Vlugt
03- Martijn Evers
23- JASPER WEEL
24- THOM DE BOER

Ploegenklassement:
01- RWV Spartaan
02- Maas en Waal
03- AGW-BHK

De roze trui werd gewonnen door Sam Boon. De witte trui door Glenn van Nierop en Patrick Hoefakker.

Al met al toch een mooi weekend voor wielerploeg AGW-Bouwbedrijf Hollands Kroon. De hoogst genoteerde resultaten per wedstrijd:
Proloog: 2e plaats voor Melvin Bos
Etappe 1: 7e plaats voor Melvin Bos, tevens gele trui
Etappe 2: 3e plaats voor Sam Boon
B-criterium Middenmeer: 12e plaats voor Thom de Boer
A-criterium Middenmeer: 3e plaats voor Sam Boon
B-tijdrit: 22ste plaats voor Thom de Boer
A-tijdrit: 3e plaats voor Sam Boon
B-criterium Wieringerwerf: 8ste plaats voor Thom de Boer
A-criterium Wieringerwerf: 2e plaats voor Sam Boon, tevens roze trui
A-Eindklassement: 3e plaats voor Sam Boon
B-Eindklassement: 23ste plaats voor Jasper Weel
Puntenklassement: 1ste plaats voor Sam Boon
Ploegenklassement: 3e plaats
Jongerenklassement: 2e plaats voor Sam Boon
Funklasse: 2e plaats voor John Halfweeg

Speciale dank voor de gastvrijheid van families Tonneman, Vendrig en De Groote.

Namens de ploegleiding bedankt voor dit mooie wielerweekend! Op naar Meertour 2016!
Peter Pijnacker, Henk Foekema, John Halfweeg, Arjan Bakker, Alexander de Groote en Dennis Den Hollander.
(advertentie)
Reparatiebedrijf Weijers - Beeld en geluid
Actueel...
12-05-2025 Overleden heer IJpma
12-05-2025 Dringend houtoproep voor het jaarlijkse Huttendorp
12-05-2025 Vier de Dag van de Zorg
12-05-2025 Beagle Brett vermist in Kooibos (update)
11-05-2025 Open dag bij BSO 't Buitenhof in het Rozenlaantje
09-05-2025 Nieuwe column Pink: meer kattengedoe
09-05-2025 Man met scootmobiel te water: voorbijgangers en brandweer schieten te hulp
09-05-2025 Familie Bil viert 50 jaar aan de Brinkweg
09-05-2025 Voorinschrijving Wieringer Avondvierdaagse 2025 op 12 mei
09-05-2025 Moederdag
08-05-2025 Overleden mevrouw Schra - van Klinken
08-05-2025 Overleden mevrouw Bakker - Braaksma
08-05-2025 ✝ Kerkdiensten en activiteiten ✝
08-05-2025 Peter Rotgans kampioen het Blauwe Laken 2024-2025
08-05-2025 80 jaar Tonegido
08-05-2025 Tuinvrijwilligers gezocht in Hollands Kroon
06-05-2025 Reddingsbootdag KNRM Den Oever: beleef het reddingswerk van dichtbij op zat...
06-05-2025 Overleden mevrouw Wagemaker - Hof
06-05-2025 Beleef de Wieringer Molens tijdens Molendagen 10 en 11 mei
06-05-2025 Nieuwe lessen
06-05-2025 Overleden mevrouw Van de Hulst - Bakker
06-05-2025 Niet best: asbestplaten gedumpt
06-05-2025 Lely's Droom: een 3D-beleving in de Oosterlanderkerk
06-05-2025 Leer levens redden bij VV Succes
04-05-2025 Succes pakt volle buit in heroïsch duel
04-05-2025 Zaterdag 10 mei bij Wiron: voetbal, BBQ, beats en veiling!
04-05-2025 Dodenherdenking Wieringen ook te volgen via livestream
04-05-2025 Zwembad De Venne gesloten op Bevrijdingsdag
04-05-2025 Boel-Skik’92 organiseert Inwonertoernooi voor Het Tweede Thuis op 25 mei...
04-05-2025 Nieuwe Jeu de Boulesbaan geopend bij Kapellehof
(advertentie)
Architecten- en ingenieursbureau W.A. De Herder bna vof
Occasions
Te koop Audi A4 Avant 2.7 V6 quattro S4 Advance(youngtimer)
€ 17.595,-

Toyota Aygo 1.0 VVTi Comfort airco
€ 2.750,-

Algemeen nieuws: