Druk weekend voor KNRM Den Oever


Uitgegeven op 21-07-2014 om 17:16  |  link

DEN OEVER - Hierbij een bericht van de reddingsmaatschappij. Met het mooie zomerweer is het druk op het water. De boot uit Den Oever moest dan ook een aantal keren uitrukken. Ook stonden de redders op de haven tijdens het Vistival. Met dank aan Reijer Jorna voor het verslag.


Actie 17

Afgelopen zaterdag hebben we ons KNRM station gepromoot tijdens het 5e Wieringer Vistival op het haventerrein. Was het in het begin van het evenement al flink druk, na de middag viel de belangstelling iets tegen. Het zeer warme weer zal hier dan ook geen goed aan hebben gedaan, toch kunnen we terug kijken op een voor ons KNRM station geslaagde dag. Het resultaat: 3 nieuwe donateurs, flink aantal makrelen verkocht en ook heeft de KNRM winkel redelijk wat spulletjes verkocht, dus niets mis mee, als KNRM stand waren wij ook EHBO post, gelukkig ook op dit gebied was het niet nodig om in actie te komen, wel kwam er een meneer die zijn twee kinderen kwijt was, de kinderen waren gaan zwemmen met hun snorkel en aan de aandacht ontsnapt, omdat het waarschijnlijk was dat de kinderen nog in het water zouden zijn gingen twee KNRM vrijwilligers met een portofoon de havenkant langs en vertrok de Johanna Margareta om vanaf het water op zoek te gaan naar de kinderen. Uiteindelijk werden de kinderen in goede gezondheid gevonden op de dijk van de Waddenhaven in de buurt van de Vogelkijkhut, zelf waren de kids zich van geen kwaad bewust en hadden gezien het mooie weer de dag van hun leven op en in de havens van het prachtige en zonovergoten Den Oever.

Actie 16
Tijdens het Vistival kregen we rond 13.00 uur nog een oproep van het KWC (KustWachtCentrum) voor het zeiljacht Pinta dat op de Waddenzee met 5 opvarenden aan de grond was gelopen op de Middelplaat ter hoogte van de (VisjagersGaatje) VG 11 boei. De Johanna Margareta die toch al aan de buitenkant lag en de bemanning die gezien het warme weer (ruim boven 30 graden) zonder overlevingspak mocht varen kon daardoor direct vertrekken, en nog geen 10 minuten later lag de Johanna Margareta al naast de Pinta en stapten er twee KNRM bemanningsleden over en maakten de sleeplijn klaar, het aantal PKs van de Johanna Margareta waren sterker dan de zandgrond van de Middelplaat en de Pinta kwam al snel los. Na het opnemen van de gegevens, en het melden bij het KWC dat de Pinta zelf zijn weg kon vervolgen kon de Johanna Margareta weer terug naar het Vistival.
Bijzonderheid aan deze actie was dat de bemanning, gezien de extreme temperatuur zonder overlevingspak mocht varen, zo kon het gebeuren dat een van de KNRM bemanningsleden tijdens het overstappen zijn slipper verloor, iets wat met een overlevingspak aan onmogelijk is. Omdat het naast erg warm ook bijna windstil was kon de onfortuinlijke slipper worden gered nog voor de Pinta werd los getrokken.

Actie 17
Nadat alle spullen, gebruikt tijdens het Vistival weer waren teruggebracht naar het warme KNRM boothuis, en de Johanna Margareta weer was volgetankt en de vrijwilligers het KWC en de Meldkamer in Alkmaar in kennis hadden gesteld dat de normale procedure bij een alarm weer van kracht was, konden de bemanningsleden rond 19.00 uur naar huis om te proberen iets af te koelen.
Lekker zittend in de tuin, of liggend in een zwembadje ging om 19.52 uur opnieuw de pieper af voor een vaartuig aan de grond. Snel naar het boothuis en alles in gereedheid brengen om uit te varen. Gezien de nog steeds zeer hoge temperatuur besloot de bemanning ook nu om alleen het reddingsvest te dragen, maar gezien het tijdstip en niet wetende hoe lang de actie zou gaan duren, werden voor de zekerheid de overlevingspakken wel aan boord meegenomen. Via het KWC werd al snel duidelijk dat het om een 10 meter lang stalen zeiljacht ging met aan boord 3 personen dat vlak bij de haven van Den Oever aan de IJsselmeerzijde aan de grond was gelopen, ook nu werd er een sleepverbinding gemaakt en ook nu kwam het jacht snel los.

Groet Reijer.
Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 21-07-2014 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
11-11-2025 Sint Maarten, Sint Maarten...
11-11-2025 Kobra Ensemble in Hippolytushoef
11-11-2025 Verslag eerste ledenmiddag Wieringer Vrouwen
11-11-2025 Gemeenteraad stelt programmabegroting 2026 vast
11-11-2025 Sinterklaasintocht Westerland
11-11-2025 Sinterklaas zaterdag als eerste in Den Oever
11-11-2025 Nieuwe spuisluizen Den Oever voor het eerst open
11-11-2025 Stoomboot weer picobello door Luyt
11-11-2025 Open repetitie bij toneelvereniging Succes
11-11-2025 Lampionnenkeuring bij de Wieringer IJssalon in Westerland
11-11-2025 Kinderrechtenwandeling in Schagen
10-11-2025 Lampionnenkeuring
10-11-2025 Wonen Plus Welzijn
09-11-2025 50 jaar tandartspraktijk aan de Jupiterstraat
09-11-2025 Vanmiddag Succes-Callantsoog
09-11-2025 Bakkerij Dunselman viert 165 jaar vakmanschap, lef en noord-hollandse nucht...
09-11-2025 Albumpresentatie De Vrolijke Nootjes
08-11-2025 Kleindierenshow Nut en Genoegen
08-11-2025 Enquête over de toekomst van Hippolytushoef
08-11-2025 Burgemeester Rian van Dam wil graag met vrouwen in gesprek
08-11-2025 Zwangerschapscursus onder leiding van Nynke Gemser
07-11-2025 Nieuwe column Pink: Speculaaspop
07-11-2025 Binnenbrand in bushokje
07-11-2025 Grote Clubactie verbreekt opnieuw record
07-11-2025 Inzamelingsactie Sint voor ieder kind: geef speelgoed een tweede leven
07-11-2025 Meedenken over de nieuwe inrichting van de Koningstraat en de Elft
07-11-2025 Kilkennys in het Vikingschip
07-11-2025 Koken met Magda
07-11-2025 Goede buren
07-11-2025 Nieuwe vorm van oplichting
(advertentie)
Occasions
Toyota Yaris Cross 1.5 HEV 130 full options ash grey
€ 34.995,-

Te koop BMW 3-serie 320i Sedan M-Sport
€ 28.450,-

Algemeen nieuws: