Hollands Kroon zoekt AED’ers


Uitgegeven op 06-11-2012 om 14:10  |  link

ANNA PAULOWNA - Het college van B&W heeft onlangs besloten dat er in heel Hollands Kroon in 2013 een uniform AED netwerk gerealiseerd wordt. De voormalige gemeenten Wieringermeer, Wieringen en Niedorp beschikten over een dekkend AED netwerk met de benodigde hulpverleners per apparaat. Het college heeft besloten dit jaar ook een dekkend netwerk in het gebied van de voormalige gemeente Anna Paulowna te realiseren.

Bestaande particuliere AED apparaten worden in een kast buiten gehangen en gemeente Hollands Kroon schaft zelf ook een aantal apparaten aan om een (minimaal) dekkend netwerk te realiseren. In 2013 heeft Hollands Kroon de beschikbaarheid over circa 70 AED apparaten voor het hele gebied. In Hollands Kroon zijn circa 35 AED meldingen per jaar.

AED apparaten

Met het gebruik van een AED apparaat (Automatic External Defibrillator) wordt bij een hartstilstand met behulp van een stroomstoot het normale hartritme (zoveel mogelijk) hersteld. De laatste jaren heeft de toepassing van de AED een behoorlijke vlucht genomen. Het gebruik van AED kan mensenlevens redden. Burger AED is een initiatief van de veiligheidsregio Noord-Hollands Noord en zet samen met gemeenten een regionaal netwerk op van AED's en burgerhulpverleners. Deze worden ingezet bij mensen die getroffen worden door een harstilstand. De overlevingskans van het slachtoffer wordt hierdoor vergroot. Reanimatie én defibrillatie (het geven van een schok met de AED) binnen de eerste 6 minuten bij een hartstilstand geeft een overlevingspercentage van 50 tot 70%. De vrijwilligers dienen te beschikken over een reanimatie/AED certificaat en aangemeld zijn bij www.aed-alert.nl.

AED’ers gezocht in Anna Paulowna

Met het ophangen van AED apparaten in Anna Paulowna zijn er voor het realiseren van een dekkend netwerk vrijwilligers nodig. In de meest optimale situatie zijn er circa 15 burgerhulpverleners verbonden met één apparaat. Voor een dekkend netwerk hangen er in Anna Paulowna 12 AED apparaten. Dat betekent dat er 180 geschoolde vrijwilligers nodig zijn. Wie interesse heeft om reanimatie/AED-vrijwilliger te worden, kan zich aanmelden. Mensen die al gecertificeerd zijn kunnen zich rechtstreeks aanmelden via www.hartslagnu.nl. Mensen die nog niet gecertificeerd zijn en AED-vrijwilliger willen worden, kunnen zich opgeven via aed-hollandskroon@ziggo.nl. Zij krijgen dan een opleiding voor reanimatie en bediening AED volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatieraad.Pas wanneer er per apparaat voldoende vrijwilligers verbonden zijn, wordt het apparaat bij de meldkamer geactiveerd.

De locaties van de AED apparaten in Anna Paulowna zijn de volgende:
1. Zwembad Den Krieck
2. Fysio Gongrijp
3. DIO Drogisterij
4. Woningbouwvereniging
5. RK Kerk Spoorbuurt
6. Gemeentehuis MFA De Ontmoeting
7. Gemeentehuis het Kroondomein
8. Gemeentewerken
9. Tennisvereniging Anna Paulowna
10. Eetcafé De brug
11. Locatie Wieringerwaard 1
12. Locatie Wieringerwaard 2

2013 en verder

Een AED netwerk is geen wettelijke taak voor de gemeente. De alarmering van burgers is een extra service naast de reguliere ambulancezorg en is geen vervanging van de ambulancezorg. Bij de realisering en instandhouding van een AED netwerk is een grote rol weggelegd voor de burger en het particulier initiatief. Hollands Kroon wil het AED netwerk in de toekomst graag op één uniforme manier in Hollands Kroon organiseren.

Daarom is de gemeente op dit moment al gesprek met de stichting AED Wieringermeer/Wieringen en twee werkgroepen uit Niedorp en Anna Paulowna om te bekijken hoe het AED netwerk in Hollands Kroon in de toekomst kan blijven functioneren. De grote vraag hierbij is: Is er een rol weggelegd voor de gemeente? En zo ja, op welke manier kan Hollands Kroon zijn faciliterende rol blijven uitoefenen, naast de noodzakelijke inbreng en verantwoordelijkheid van de burgers en het particulier initiatief? Het gaat hierbij om belangrijke zaken als onderhoud en beheer van de apparaten, scholing en nascholing van de vrijwilligers en de nazorg, na een inzet. Het college van B&W neemt hier eind dit jaar of begin volgend jaar een besluit over.
(bron Hollands Kroon)
Archiefbericht:
Dit artikel is gepubliceerd op 06-11-2012 en kan niet meer actueel zijn.
(advertentie)
Actueel...
11-03-2026 Beursvloer Hollands Kroon 2026: Opnieuw recordbrekend succes voor lokale ve...
11-03-2026 Jong Ondernemen bij groep 8 van ’t Span
11-03-2026 Overleden heer Hermanus Pieter Looze
11-03-2026 Metworstweekend bij uw Slager Piet Ottens
11-03-2026 Overleden mevrouw Geri Visser-Groet
11-03-2026 Recordaantal inschrijvingen voor de beursvloer van de Hollands Kroonse Uitd...
10-03-2026 VMBO’ers en MBO’ers strijden om nationale titels
10-03-2026 Oude film over Hippolytushoef trekt veel belangstelling bij Wieringer Vrouw...
10-03-2026 Kom Binnen Bij Bedrijven Dag in Den Oever
10-03-2026 Komt de visserij van Den Oever op de werelderfgoedlijst?
10-03-2026 Vragen over (ver)bouwen? Het Vragenloket helpt u verder
10-03-2026 Programma ‘Trotse boeren, betrokken inwoners’ van start
10-03-2026 Nieuwe aanbiedingen bij uw Slager Piet Ottens
09-03-2026 Succesvol ZuiderZeeCafé bij Gemaal Lely
09-03-2026 Netwerkbijeenkomst Samen aan Kop! markeert succesvolle start recreatie- en...
09-03-2026 Good Craic in de Keesschuur
09-03-2026 Grote crowdfunding 'LED Succes Shine' gelanceerd na afkeuren lichtmasten
08-03-2026 Een raadsel met een update
08-03-2026 Wieringer Ontmoetingsdiner op z’n Italiaans
08-03-2026 Walking Wieringen maakt het sprookje waar
08-03-2026 Victoria O geeft Succes voetballes
08-03-2026 Workshops glasbewerking bij Het Wieringer Glashuisje
07-03-2026 Omgevingsvisie Hollands Kroon: één plan voor álle dorpen
07-03-2026 Teun is weer thuis!
07-03-2026 Opening kunstuitleen en expositie ‘Wieringen en het Wad’ in Wieringer E...
07-03-2026 Rondje om met Co (12)
07-03-2026 Tweede Jongerenavond in Hippo
07-03-2026 Nieuwe column Pink: Warmte
07-03-2026 Aanbiedingen bij Slagerij Ottens
07-03-2026 Ophef over gedeelde conceptstukken garnalenvisserij door Rijkswaterstaat
(advertentie)
Poll:
Ben je van plan om te gaan stemmen op 18 maart?
Ja, ik ga zeker
Ik denk het wel
Ik weet het nog niet
Nee, ik ga niet
Ik mag niet stemmen

  
Occasions
Toyota C-HR 1.2T Dynamic
€ 16.245,-

Te koop Seat Mii 1.0 Style Intense
€ 6.995,-

Algemeen nieuws: