KABEL IN TWEE JAAR KWART DUURDER


Uitgegeven op 30-11-2003 om 21:59  |  link

Alkmaar - Het Noord-Hollandse kabelbedrijf Multikabel verhoogt op 1 januari de tarieven voor de tv-kijkers en de radioluisteraars opnieuw. Voor de Noordkop (Den Helder, Wieringen, Anna Paulowna) komt de stijging van bijna 13,5% nadat op 1 januari van dit jaar de tarieven voor het standaard pakket al met bijna tien procent waren gestegen.

De nieuwe stijging is volgens een woordvoerster nodig omdat nu ook betaald moet worden voor auteursrechten en omdat de doorgifte van de commercile zenders steeds minder geld oplevert.

Multikabel biedt voor de tv-liefhebbers twee pakketten met radio- en tv-zenders die via de kabel kunnen worden ontvangen. Het basispakket kost voortaan 9,10 per maand en bestaat uit de publieke zenders en enkele buitenlandse stations. Het meest voorkomende is het standaardpakket. Dat bestaat binnenkort uit 41 tv-stations. Met ingang van het nieuwe jaar wil Multikabel de Amsterdamse zender AT5 en de zender Reality tv toevoegen.

Aanbod
De kosten voor het standaardpakket worden per januari 13,50 per maand, een stijging van bijna 13,5%. De abonnees kregen deze maand een aanbod in huis om de maandelijkse rekening voortaan automatisch te laten afschrijven. De kosten worden voortaan niet meer 'meegenomen' in de energienota, zoals nu nog gebruik is. Multikabel gaat de kosten zelf innen.

Wie daarmee instemt, bespaart volgens Multikabel zes euro administratiekosten per jaar, met voor de snelle beslissers nog een bonus van vijf euro. Volgens productmanager Anneke Dieben van het bedrijf wordt op grote schaal ingegaan op dit aanbod.

Verschillende kijkers in de regio hebben bij Multikabel geklaagd over het feit dat de maandelijkse kosten de laatste jaren fors zijn gestegen. De stijging van dit jaar werd veroorzaakt omdat Multikabel alle tarieven in het werkgebied gelijktrok.

Die nieuwe stijging heeft volgens Dieben niets te maken met het besluit van Multikabel om voortaan zelf de kosten direct bij de abonnees in rekening te brengen. Het bedrijf moet van de overheid voortaan een bedrag in rekening brengen voor de auteursrechten voor vertoning van films of muziek. ,,Dat gaat vooral op voor de publieke zenders'', aldus Dieben. ,,Dat zijn kosten die wij zelf niet in de hand hebben.''

Het grootste deel van de kostenstijgingen wordt volgens Dieben veroorzaakt door de vergoedingen die de commercile zenders tot voor kort aan Multikabel gaven voor doorgifte van hun zenders. ,,Deze zenders bouwen hun bijdrage steeds meer af en gezien de onderhandelingen gaat het zelfs de kant op dat kabelbedrijven zelfs moeten betalen om die zenders te mogen doorgeven.''

Volgens Dieben wordt nu wel duidelijker wat het kabelabonnement exact kost. ,,Voorheen was dat bedrag opgenomen in de energienota, waarover nog BTW moest worden betaald. Nu dienen we zelf de rekening in en onze bedragen zijn inclusief.''

Bron: Noord-Hollands dagblad
(advertentie)
Actueel...
23-06-2025 Herdenkingspaal voor Amerikaanse piloot James Juntilla onthuld in Middenmee...
23-06-2025 Raadsvergadering 19 juni: Duurzaamheid, samenwerking, grondaankoop en betro...
23-06-2025 Repair Cafés in Hollands Kroon
23-06-2025 Meer bloemen en vogels door Bloeiend Erf
23-06-2025 Boerenlandfair door de lens van Herman
22-06-2025 Mededeling: Gewijzigde openingstijden 't Warme Nest per 1 juli
22-06-2025 Aanbieding bij Dunselman, de favoriet van banketbakker Naomi: het Monchou b...
22-06-2025 Fiets wacht op winnaar
21-06-2025 Demonstranten Extinction Rebellion en Scientist Rebellion blokkeren Afsluit...
20-06-2025 Nieuwe column Pink: Kauwtjesmigratie
20-06-2025 Alles klaar voor het Dorpsfeest Westerland
20-06-2025 Groot aanbod meubilair van de gemeente Hollands Kroon
20-06-2025 Dank voor staatssecretaris om langjarige Wnb-vergunning voor garnalenvisser...
20-06-2025 Vacatures
19-06-2025 In memoriam Piet Steigstra
19-06-2025 Grijze roodstaartpapegaai vermist in Westerland
19-06-2025 Overleden heer Steigstra
19-06-2025 Overleden heer De Weert
19-06-2025 Peuterschool De Sammeltjes bezoekt De Venne
19-06-2025 Kijk en praat mee over Kapellehof in de toekomst
19-06-2025 Nieuw aanbod via de Uitdaging
19-06-2025 KoorBisNis viert 10-jarig jubileum met magisch concert in Theater de Kampan...
19-06-2025 ✝ Kerkdiensten en activiteiten ✝
19-06-2025 Agenda algemene ledenvergadering Uitvaartvereniging De Laatste Eer
18-06-2025 Dirk-Jan Metselaar benoemd tot Lid van Verdienste bij Succes
18-06-2025 Na 43 jaar komt er een einde aan familiebedrijf Portegijs Keukens
18-06-2025 Huttendorp
18-06-2025 Laatste kans: mee naar Stoommachinemuseum Medemblik
17-06-2025 Met klos en kunde aan de slag in De Hoop
17-06-2025 Overleden heer Speur
(advertentie)
Reparatiebedrijf Weijers - Beeld en geluid
Occasions
Toyota C-HR 1.8 Hybrid executive
€ 19.500,-

Te koop Audi A4 Avant 2.7 V6 quattro S4 Advance(youngtimer)
€ 17.595,-

Algemeen nieuws: