Tuinwerk
Door: PinkUitgegeven op 04-04-2026 om 09:24
Het is bijna Pasen en net als veel anderen heb ik een paar dagen achter elkaar vrij om lekker in de tuin aan de gang te gaan. Rondom het huis is het al aardig op orde. De vorig jaar gezaaide judaspenning met donkerpaars blad (Lunaria annua "Chedglow") doet het geweldig goed. Ik geniet er enorm van. Ze bloeien nog niet, maar het blad is al geweldig.
Ik kreeg de zaadjes 2 jaar geleden door de brievenbus, met een lief kaartje erbij "Zoals beloofd, veel plezier ermee". Er stond geen afzender op. En ik wist echt niet van wie ik het heb gehad. Ik kon me ook helemaal niet herinneren dat ik het al eens eerder ergens had gezien, dus het is mij een raadsel waarom ik het opgestuurd heb gekregen. Maar het is wel helemaal waar ik van hou, dus het is goed terecht gekomen. Ik zie uit naar het moment dat het gaat bloeien. Dan is het vast nog mooier.
Achterin de tuin is er meer werk aan de winkel. In de boomgaard met bloemenborders heb ik nog helemaal niets gedaan. Alles moet nog geknipt, gewied en gefatsoeneerd. Alleen bij de pruimenboom is er al wel wat werk verzet. Helaas niet door mij en ook niet het soort werk dat ik kan waarderen. De hond heeft besloten dat dit jaar de pruimenboom aan de beurt is voor een flinke graaf-behandeling. Hij heeft een tiental kuilen gegraven en daarmee de wortels van lucht voorzien (Is het nodig om pruimenbomen te verticuteren?). Rondom de pruimenboom staan allemaal schoenlappersplanten en primulaatjes. Het is eigenlijk het enige dat vroeg in het voorjaar in de achterste tuin er al wel mooi uitziet. Dat is dit jaar dus anders.
Of er nu een rat of mol onder de boom woont, ik weet het niet, maar er is blijkbaar een zeer goede reden om 4 vierkante meter rondom de boom helemaal af te graven. Hij is er al een week mee bezig. Ik mopper en haal hem er steeds weg, maar het heeft een onweerstaanbare aantrekkingskracht op hem. Als hij dan uiteindelijk moe en vies weer naar binnen komt en ligt uit te hijgen in zijn mand, moet ik uren naar zijn gesnuif luisteren omdat er allemaal zand in zijn neus zit wat hem natuurlijk enorm irriteert.
En dat gesnuif irriteert mij dan weer.
Ik hoop dat het wat mooier weer gaat worden de komende dagen, want tot nu toe heb ik het alleen maar heel erg koud.
Fijn weekend
Liefs
Pink