Vuur tussen de lakens
Door: PinkUitgegeven op 11-10-2025 om 12:24
Ja, dat dacht ik wel, dat zo'n titel de aandacht zou trekken.
Van de week kwam ik 's avonds koud en moe thuis. Ik had echt mijn best gedaan met sporten in het zwembad na een lange dag werken. Maar ik was daardoor zo moe geworden dat ik mijzelf niet meer warm kreeg. Dan helpt alleen nog een warme douche en snel naar bed.
Bij mijn bed heb ik een heerlijk elektrisch kussentje. Ik leg dat dan aan het voeteneind in mijn bed en 2 minuten later zijn mijn voeten warm. Zo ook dit keer. En terwijl ik die avond in bed nog even een Sudoko maakte, zoals ik dat elke avond doe, bedacht ik ineens dat mijn voeten wel heel warm werden.
Aan het snoer van het kussentje zit een schuifknop. Met die knop kun je getrapt kiezen voor 1, 2 of 0, net als bij een elektrische deken. Ik zette het kussentje snel op 0, in de veronderstelling dat ik hem hoger dan de gebruikelijke 1 had gezet. Echter, mijn voeten bleven steeds maar heter worden. Snel gooide ik de deken van mijn voeten af en zag tot mijn grote schrik dat het kussentje in de brand stond. Er kwam een flinke pluim rook vanaf en ook het beddengoed was al aan het smeulen.
Ik schrok me rot, trok meteen de stekker eruit en pakte het hele brandende pakketje op, om in de badkamer waar nog door zoonlief en vriendin gedoucht werd, het onder de kraan te blussen. Gelukkig doen wij de deur van de badkamer nooit op slot. Ik ging daarna meteen terug met een natte lap om het vuur in het bed te doven, maar dat was al uit zichzelf uitgegaan. We stonden elkaar wel even raar aan te kijken en moesten ergens ook wel lachen. Het was natuurlijk ook wel weer hilarisch, allemaal half naakt in rep en roer in de badkamer om half 11 's avonds. Het was ook wel een lachje van de ontlading.
Vervolgens alle deuren en ramen open, want het stonk verschrikkelijk. Andere zoonlief hielp even mee het bed te verschonen, het beddengoed kon zo de vuilnisbak in. Wel jammer, want ik had het net nieuw. Het schapenwollen dekbed zelf, en de schapenwollen topper waren allebei nog niet aangetast, dat was wel mazzel. Schapenwol brandt ook niet echt goed, dat had er vast mee te maken.
Zo maak je weer wat mee. Gelukkig hielden we allemaal ons hoofd koel en deden we de juiste dingen. Op mijn werk werd ik nog even bevraagd door zelfbenoemde deskundigen. Wat ik als eerste deed toen ik het doorhad. "De stekker eruit trekken", zei ik. Daarmee scoorde ik punten, want dat is blijkbaar ook het beste om te doen.
Ik heb het ook niet zo op elektrische dingen die warm worden. Ik laat het ook nooit zonder toezicht aan staan. Na dit incident weet ik weer waarom en dat ik daar dus geen zeur in ben, maar een verstandig mens. De volgende dag rook het huis er nog behoorlijk naar en ik besefte me toen pas goed dat het ook best anders had kunnen aflopen. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Of in je bed.
Waar ik deze week wel heel blij van werd is mijn Hibiscus Moscheutos, oftewel de moerashibiscus. Die heb ik al 3 jaar, gescoord in een kneuzenhoek van een plantenkwekerij ergens in de buurt van Den Haag. Maar de eerdere jaren stond deze plant bij mij op een plek waar te weinig zon was. Daardoor kwam hij te langzaam boven de grond en kwamen er helemaal geen bloemen aan. Dit jaar heb ik heb in de rand tegen het huis gezet waar het behoorlijk warm kan worden. Dat heeft hem goed gedaan. En nu, in de herfst, trakteert hij mij op prachtige vurig rode bloemen. De foto laat bij lange na niet zien hoe mooi. Ik heb grote hoop dat het er volgend jaar nog veel meer zal zijn. Van dit soort vurigheid heeft een mens nooit genoeg.
Fijn weekend allemaal.
Wees voorzichtig met elektrische kussentjes...
Liefs
Pink