Kokkelvisserij eerst onterecht toegestaan
Uitgegeven op 28-12-2004 om 11:27  |  link  |  bewaar  |  print

DEN HAAG - In 1999 en 2000 hebben vissers onterecht vergunningen ontvangen om kokkels uit de Waddenzee te halen. Volgens de Raad van State in Den Haag stond niet vast dat de sector zonder schade aan de natuur te werk zou gaan. Achteraf - na een uitspraak van het Europese hof van justitie - blijkt dat die zekerheid wel nodig was geweest om toestemming te geven.

De Raad van State heeft dat gisterochtend geoordeeld in een bodemzaak die was aangespannen door de Waddenvereniging en Vogelbescherming Nederland tegen het ministerie van landbouw. Toenmalig staatssecretaris Geke Faber van natuur verstrekte destijds de vergunningen.

Directeur Hans Revier van de Waddenvereniging is blij met de uitspraak. "De kokkels die toen onterecht zijn opgevist, krijgen we er niet mee terug. Maar het is mooi dat we achteraf gelijk hebben gekregen met de constatering dat er beschadiging heeft plaatsgevonden. We laten het hier verder bij. Het kokkeldossier is nu voor ons afgesloten." Dit jaar haalde het rechtscollege ook al een streep door de toestemming die Landbouw gaf voor de mechanische kokkelvisserij tijdens deze herfst op het wad. Met ingang van volgende week zaterdag is de visserij op last van het kabinet voortaan verboden vanwege de schade aan de natuur.

Er vinden nog onderhandelingen plaats over een afkoopsom voor de sector. Die zal door deze uitspraak lager zijn dan wanneer de rechter had geoordeeld dat vissers zonder problemen op de zee terecht hadden gekund.
(advertentie)
De Dikke Bries is een gezellig maritiem-restaurant aan de jachthaven bij het Robbenoordbos van Den Oever.
(advertentie)
De specialist in timmerwerken!
Poll:
Na een koude lente
moet ik het nog zien deze zomer
volgt een mooie zomer
laat ik alles lekker gewoon op mij af komen
ik heb al geboekt voor een warm oord
  
Occasions
Peugeot 307 1.6 16V SW april 2006 113dKM Climate Control, Trekhaak, Panoramadak, Cruise Control
€ 7.680,-

Nissan Micra 1.2 5drs climate control
€ 5.250,-

Wieringer historie:
Café Halfweg Afsluitdijk. - Klik op de foto voor een grotere versie en meer informatie...